Select Page

Zmiany w Ministerstwie Sportu w stosunku do tenisa. Minister Sportu Joanna Mucha gościła bohaterów Wimbledonu.

u Pani Minister
Joanna Mucha, minister sportu i turystyki, spotkała się z Jerzym Janowiczem i Łukaszem Kubotem. Po rozmowach zapowiedziała istotne zmiany w polskim tenisie.

Advertisements

– Jest mi bardzo miło gościć tak wybitnych zawodników, których emocjonujące spotkania mogliśmy śledzić podczas dwóch tygodni turnieju Wielkiego Szlema w Londynie – powiedziała podczas spotkania z polskimi tenisistami Joanna Mucha, minister sportu i turystyki.

Spotkanie pani minister z dwójką czołowych polskich tenisistów miało związek z ich sukcesami w tegorocznym Wimbledonie. – Rozmawialiśmy o dwóch najistotniejszych kwestiach dla rozwoju dyscypliny, szkoleniu najmłodszych oraz o infrastrukturze, która to szkolenie wesprze” – powiedziała Joanna Mucha.

Minister zapowiedziała też zmiany w polskim tenisie. Podkreśliła, że zależy jej na tym, by otworzyć Orliki na tenis, dzięki czemu sport ten stałby się dostępny dla wielu, a nie tak jak teraz, był tylko dyscypliną elitarną.

– Od przyszłego roku wprowadzamy program, dedykowany infrastrukturze tenisowej. Przy współpracy z samorządami, Ministerstwo planuje dofinansowanie 16 krytych hal, po jednej w każdym województwie, przy działającym klubie sportowym, do całorocznego uprawiania tenisa zimą – powiedziała Minister Sportu i Turystyki.

Minister Mucha mówiła też o tym, że resort już teraz podjął działania, mające na celu promowanie tego sportu. – Flagowym programem, realizowanym przez Polski Związek Tenisa we wparciu przez mój resort jest Program Tenis 10. Dzięki nowej metodyce nauczania, w tenisa można dziś grać praktycznie wszędzie na kortach, ale także na szkolnych boiskach, na “Orlikach” czy w salach gimnastycznych.

– Dziękujemy za zaproszenie i bardzo konstruktywne spotkanie. Dzięki propozycji Pani Minister, za kilkanaście lat będziemy mieć zawodników, którzy dorównają poziomem sportowym Janowiczowi czy Radwańskiej – podsumował Łukasz Kubot.

W spotkaniu z minister Joanną Muchą wzięli udział także: Krzysztof Suski – prezes Polskiego Związku Tenisowego, Jerzy Janowicz Senior – wiceprezes ds. promocji, Janusz Wójcik – wiceprezes ds. marketingu, Wojciech Andrzejewski – dyrektor sportowy oraz Tomasz Półgrabski – podsekretarz stanu w MSiT.

Źródło: msport.gov.pl oraz pzt.pl

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY