Select Page

Z cyklu ?złote rady mistrzów?: Pete Sampras – Jak zamaskować swój serwis

Praktykuj taki sam podrzut piłki dla wszystkich serwisów.

Advertisements

?Nie miałem najszybszego serwisu, ale miałem najlepszy i maskowanie go mi bardzo pomagało. Nie ma podstawy serwować szybko jeżeli twój przeciwnik wie gdzie piłka poleci, jest to bezwartościowe. Jeśli pozostawisz przeciwnika w stanie zgadywania ? to jest warte dużo. Ludzie zwykli do mnie mówić ?Po prostu nie mogłem przeczytać twojego serwisu?. Jeśli ułożenie twojego ciała jest ciągle takie same – bez względu na to jaki serwis zagrywasz ? i twój ruch serwisowy i pozycja twojej rakiety są także zawsze takie same, twojemu przeciwnikowi będzie bardzo trudno odczytać twój serwis. Wszystko zależy od ręki, nadgarstka i twojego chwytu. Nie jest to łatwe, wiec jeśli wcześniej zaczniesz praktykować maskowanie to lepiej. Zacząłem to robić w bardzo młodym wieku jako dzieciak i weszło mi to w krew i moje mięsnie to wiedziały. Dlatego byłem w stanie to robić jako dorosła osoba?

 

Spróbuj poćwiczyć.

?Jako dzieciak, mój trener chciał abym robił te ćwiczenia kiedy to mógł mi tylko powiedzieć po moim wyrzucie piłki gdzie chciał abym zagrał. Krzyczał ?wyrzucająca? albo ?wzdłuż linii? lub prosił o serwis na ciało. To było świetne jako ponieważ oznaczało, że mój podrzut był zawsze taki sam i ja sam nie wiedziałem gdzie zaserwuję do ostatniej chwili. Możesz mieć dużo zabawy z tym, czekając do najpóźniejszego momentu zanim zostaniesz powiadomiony gdzie uderzyć piłkę. Rób to godzinami i godzinami a wtedy poprawisz maskowanie serwisu?

 

Popraw swoją dokładność.

?Dokładność jest szalenie ważna. Jeśli potrafisz trafiać w wyznaczone miejsca będziesz sprawiał problemy swoim przeciwnikom?

 

Nie zawieszaj się na jednym serwisie ? używaj jak najwięcej wariacji jak to jest możliwe.

?Uważam, że zbyt wielu zawodników jest ?zafiksowanych? na serwis w to samo miejsce i to sprawia, że są zbyt przewidywalni dlatego też uderzaj jak najwięcej serwisów czy to ?na zewnątrz? czy przy punkcie T czy na ciało. Naucz się wszystkich rotacji. Wymieszaj to wszystko. Oczywiście, ja byłem zdolny uderzyć piłkę mocno. Wszystkie te uderzenia serwisowe były pomieszane i ukryte co dawało mi lepszy ładunek?

Źródło: Tennis Space; Tłumaczenie: love4tennis.pl

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY