Select Page

WTA Stuttgart: Szarapowa broni swojej twierdzy po raz trzeci!

Maria Szarapowa po raz trzeci najlepszą zawodniczką turnieju w Stuttgarcie! Rosjanka z małymi problemami lecz zwycięsko wyszła z najważniejszego meczu w zmaganiach Porshe Tennis Grand Prix. Po ponad dwugodzinnej batalii na tablicy wyników pojawił się rezultat 3:6, 6:4, 6:1, który wprawił piękną Maszę w nieopisaną radość.

Advertisements

Turniej WTA w Stuttgarcie jest twierdzą dla aktualnej 9. tenisistki świata. Szarapowa dominuje na ziemnych kortach w jednym z niemieckich miast już roku 2012. W powtórzeniu po raz trzeci tego wyczynu, przeszkodzić jej chciała równie olśniewająca urodą jak i grą Ana Ivanović. Serbka ze swoją finałową przeciwniczką skrzyżowała rakiety już 10 razy (wliczając dzisiejszy mecz), a w ostatnich 7 potyczkach tryumfowała Rosjanka.

Partia otwarcia to zdecydowanie dominacja 26-letniej Serbki, która miała szansę wygrania jej “na sucho”. Jej rywalka jednak nie dała splamić swojego honoru i ugrała jeszcze trzy gemy. Niestety, tylko na tyle było ją stać i schodząc na przerwę po premierowym gemie, musiała myśleć o szybkim powrocie i przejęciu kontroli nad meczem.

Tak też się stało, lecz z lekkim opóźnieniem. Masza przy niekorzystnym dla siebie stanie 1:3 w kolejnym secie, ruszyła wreszcie z kopyta i zaczęła odrabiać straty. Zrobiła to tak skutecznie, że uzyskała przewagę i wygrała drugiego seta.

W rozstrzygającej odsłonie spotkania, Rosjanka nie dała zaistnieć już swojej młodszej rywalce i zdobywając ostatni punkt, przypieczętowała zwycięstwo w całym pojedynku.

 

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY