Wimbledon: Ogromna pula nagród

Kiedy na tapecie pojawia się temat Wielkiego Szlema, pojawia się także pula nagród. Spoglądając na cztery najważniejsze turnieje w roku widzimy razem z nimi niebagatelne sumy, które dostaje nawet zawodnik żegnający się ze zmaganiami już w pierwszych rundach. W tamtym roku to właśnie turniej na trawiastych kortach Londynu zagwarantował dość pokaźną sumę pieniędzy – 37,2 mln dolarów. W tym roku wartość wzrosła o 10,8% i wynosi 42 mln dolarów (25 mln funtów)!

Advertisements

Tryumfatorzy tegorocznego Wimbledonu w porównaniu do ubiegłorocznych zwycięzców – Andy’ego Murraya i Marion Bartoli, otrzymają kwotę o 10% większą. Oznacza to, że ten kto w finale trzeciego w kolejności turnieju Wielkiego Szlema podniesie trofeum, otrzyma 2,9 mln dolarów(1, 76 mln funtów).

Dla porównania – królowie kortów ziemnych w zbliżającym się Roland Garros otrzymają 2,3 mln dolarów. Stan Wawrinka i Na Li – za tryumf w tegorocznym Australian Open dostali czeki w wysokości 2,65 mln dolarów.

Podwyżka również dotyczy zawodników grających w deblu i mikście. Dla zwycięskiej pary deblowej wartość wzrośnie o 8,7% zaś dla pary mikstowej o 6,1%.

Turniej na trawiastych kortach Wimbledonu trwać będzie od 23 czerwca do 6 lipca.

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY