Select Page

Wielki talent z Górzycy: Dominika Podhajecka, lat 14

Wielki talent z Górzycy: Dominika Podhajecka, lat 14

Pochodzi z niewielkiej Górzycy i jest reprezentantką Polski w swojej kategorii wiekowej. Teraz marzy o tym, aby zrobić kolejny krok w swojej przygodzie z tenisem.

Advertisements

Wychowanka Górzyckiego Klubu Tenisowego Smecz, mimo młodego wieku, może się pochwalić wieloma sukcesami.

– Na koncie mam siedem medali mistrzostw Polski. Wygrałam sporo ogólnopolskich turniejów klasyfikacyjnych w różnych kategoriach wiekowych, w krasnalach, skrzatach, młodziczkach i kadetkach. Startowałam już także w zawodach z cyklu Tennis Europe. Miło wspominam swój debiut w tej imprezie, w Chorwacji, gdzie mając 13 lat i będąc najmłodszą zawodniczką turnieju do lat 16, zdobyłam brązowy medal w grze podwójnej – mówi najlepsza tenisistka z rocznika 2006 w swoim makroregionie.

Jej talent został też szybko zauważony w tenisowej centrali. Dominika jest regularnie powoływana do reprezentacji Polski, najpierw do lat 12, a obecnie do lat 14. Te powołania, jak i dobre wyniki, przełożyły się na inne wyróżnienia, jak choćby te w plebiscytach „Gazety Lubuskiej”. Nagrodę przyznał jej także Marszałek Województwa Lubuskiego. Górzycki Klub Tenisowy, jak i kibice sportowi z tej niewielkiej miejscowości położonej przy niemieckiej granicy, mogą być zatem dumni ze swojej tenisistki. Dla klubu to jednak nie tylko powód do dumy, ale też wyzwanie i co tu ukrywać… kłopot, bo nie jest łatwo znaleźć sponsorów mogących pomóc w dalszym rozwoju tej utalentowanej tenisistki.

– Problemem jest też infrastruktura. Na miejscu nie ma kortów z nawierzchnią turniejową, czy też choćby jednego kortu krytego. Brakuje także trenerów tenisowych, trenerów przygotowania motorycznego i sparingpartnerów. Dominika jest więc zmuszona trenować daleko od domu, najczęściej w Poznaniu. To przynosi fantastyczne rezultaty sportowe, ale jednocześnie wiąże się z ogromnymi, jak na rodzinny budżet, wydatkami. Takie wyjazdy to przecież koszty paliwa, hotelu, wyżywienia, opłaty dla trenerów i opłaty za korty – wylicza Daniel Podhajecki. Jakiekolwiek wsparcie byłoby więc mile widziane. Bo tylko w ten sposób Dominika będzie mogła rozwijać swój talent.

Tekst i zdjęcia: www.tenismagazyn.pl

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY