Select Page

WARMIA OPEN – turniej Polskiej Ligi Tenisa

WARMIA OPEN – turniej Polskiej Ligi Tenisa

Tenisowa WARMIA OPEN już za nami

Advertisements

`


W miniony weekend na nowopowstałych kortach House of Tennis w Bartągu k. Olsztyna, odbył się WARMIA OPEN, czyli ogólnopolski turniej z cyklu Polskiej Ligi Tenisa. Na kortach rywalizowało ponad 40 panów, w dwóch kategoriach 2 Liga oraz +45 lat (amatorzy bez przeszłości zawodniczej i trenerskiej). Ciekawostką był fakt, że zagrał w nich także znany dziennikarz Jarosław Kuźniar, który rozpoczyna swoją tenisową przygodę turniejową.
To już kolejny ogólnopolski turniej tenisowy dla amatorów w naszym regionie. Cieszy fakt, że tenis rozwija się i coraz częściej organizowane są rozgrywki ogólnopolskie. Po paniach przyszedł czas na panów prezentujących świetny tenis. „Dzięki temu, że pojawiają się kolejne takie turnieje w naszym regionie, stajemy się znaczącym miejscem na tenisowej mapie Polski. Tenisiści z całego kraju przyjeżdżają na Warmię i spędzają tu miłe chwile z tenisem. ” – mówi Wojciech Batorski Organizator WARMIA OPEN.
A odwiedzających było nie mało, bo w zawodach wystartowało 42 zawodników, w tym tylko 7 z Olsztyna. Najdalej z Olsztyniaków, bo do 1/4 finału zaszli Marcin Poroszewski oraz Marcin Podliński. Ciekawostką był też fakt, że w turnieju wystartował znany dziennikarz Jarosław Kuźniar. Mimo świetnego nastawienia musiał uznać wyższość rywali i zakończył rozgrywki na fazie grupowej. Jest to jednak dopiero początek turniejowych zmagań Pana Jarka, więc tym bardziej cieszy fakt, że wybrał właśnie WARMIA OPEN.
Filmik z rozmowy Jarosława Kuźniara po meczach: https://www.facebook.com/houseoftennis.polska/posts/3555251991226813
Podczas turnieju prowadzona była transmisja na żywo. To nowość na olsztyńskich kortach. „Świetnym zabiegiem, nie tylko organizacyjnym, ale i marketingowym, jest prowadzenie transmisji live. Dołożyliśmy do tego również komentarz na żywo, więc przekaz był już naprawdę profesjonalny.” – mówi Wojciech Batorski. „Cały zapis rozgrywek z dwóch dni turniejowych został zarejestrowany i zapisany na YouTube Polskiej Ligi Tenisa. To dla startujących bardzo fajna pamiątka z turnieju, do której pewnie będą wracać nie raz.” – kończy Organizator.
W rozgrywkach 2 Ligi PLT w pierwszym półfinałowym pojedynku zacięcie walczyli ze sobą Adam Michalski z Inowrocławia i Artur Głowacz z Dobrego Miasta. Mecz zakończył się wynikiem 4:1, 2:4, 10:5 dla Michalskiego. W drugim półfinale zmierzyli się Michał Woźniak z Brodnicy Górnej i Łukasz Kazberuk z Białegostoku. W dwóch setach 2:4, 3:4 zwyciężył Kazberuk. Po zaciętym półfinale Michalski nie miał już zbytnio sił, żeby postawić się Kazberukowi i białostocczanin szybko zakończył pojedynek na swoją korzyść wygrywając 4:1, 4:1.
Z kolei w rozgrywkach +45 lat, w półfinałowych meczach zmierzyli się: Jacek Węglarz z Warszawy i Piotr Dąbrowski z Gdańska oraz Radosław Grobelski z Leszna i Robert Popławski z Gołdapi. Pierwszy półfinał Węglarz szybko rozstrzygnął na swoją korzyść wygrywając 4:0, 4:0, drugi zaś był nieco dłuższy, a zwycięsko wyszedł z niego Grobelski wygrywając 4:1, 4:3. W finale lesznianin zwyciężył w 3-setowym pojedynku 4:2, 3:4, 10:2.
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, m.in. vouchery do sklepu sportowego i kosmetyki, ale także punkty do rankingu Polskiej Ligi Tenisa. Miejmy nadzieję, że w naszym regionie coraz częściej będziemy gościć miłośników tenisa z całej Polski.

Podsumowanie WARMIA OPEN:
Czas i miejsce turnieju: 7-8.11.2020 House of Tennis w Bartągu k. Olsztyna
Rozgrywki: 2 Liga PLT, PLT 45+
Wystartowało w sumie: 42 zawodników
Wszystkie wyniki można podejrzeć tutaj: 2 Liga PLT: https://polskaligatenisa.pl/turnieje/polska-ii-liga-tenisa-4/bartagolsztyn-151/wyniki, PLT 45+: https://polskaligatenisa.pl/turnieje/polska-liga-tenisa-45-3/bartag-152/wyniki
Transmisje z turnieju: sobota: https://www.youtube.com/watch?v=FJj7nutVArw&feature=youtu.be, niedziela: https://www.youtube.com/watch?v=6Uo7arGyWOQ&feature=youtu.be

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY