Select Page

W PKOL’u o psychologii tenisa

siedziba PKOLW czwartek, 23-ego lutego, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego podczas zjazdu Sekcji Psychologów Sportu odbyło się spotkanie trenerów tenisa z psychologami. Na zaproszenie przewodniczącego Sekcji, dr. Marka Graczyka w sali kinowej pojawili się: Bolesław Szmyd, Marcin Krześniak, Paweł Habrat (wszyscy z PZT) oraz Jan Stański (love4tennis.pl), którzy podjęli się odpowiedzi na ważne kwestie z zakresu psychologii tenisa. Spotkanie także poświecone było wymianie doświadczeń i poglądów na temat współpracy psychologów z trenerami oraz rodzicami młodych adeptów “białego sportu”. Zaprezentowano film na temat emocji w sporcie i ich wpływu na sytuacje meczowe.

Advertisements

Następnie przyszedł czas na pytania od psychologów sportowych. Dotyczyły potrzeby kontroli emocji oraz budowaniu postawy pewności siebie a także:

Jakiego rodzaju wiedzy psychologowie sportowi mogą dowiedzieć się od trenerów na temat wsparcia psychologicznego zawodników?

Dlaczego niesamowicie potrzebna jest ścisła współpraca na linii trener – psycholog – rodzic?

Czy trenerzy są również psychologami?

Trenerzy dzieląc się swoimi praktycznymi doświadczeniami z tenisowych aren, także opowiadali o użyteczności obserwacji jako ważnego elementu pracy psychologa sportowego. Z racji zaskakującego zainteresowania poruszoną na spotkaniu problematyką, temat psychologii w tenisie ziemnym zostanie ponownie wzięty “pod lupę” i omówiony na następnym zjeździe grupy psychologów sportowych w PKOL’u.

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY