Trener Paweł Kalinowski o nadziejach polskiego tenisa

Trener Paweł Kalinowski o nadziejach polskiego tenisa

„Miejsce, które zajmuje obecnie Iga jest miejscem, do którego bardzo trudno dojść i ciężko się tu utrzymać. Pierwsza 50-tka rankingu WTA jest już bezpośrednim zapleczem ścisłej czołówki, do której należy najlepsza dziesiątka tenisistek” – powiedział w poranku „Siódma 9” trener Paweł Kalinowski. W rozmowie z Piotrem Otrębskim mówił o nadziejach polskiego tenisa.
W najnowszym rankingu WTA Iga Świątek awansowała z 55 na 49 miejsce.

Advertisements

„Miejsce, które zajmuje obecnie Iga jest miejscem, do którego bardzo trudno dojść i ciężko się tu utrzymać. Pierwsza 50-tka rankingu WTA jest już bezpośrednim zapleczem ścisłej czołówki, do której należy najlepsza dziesiątka tenisistek” – powiedział Paweł Kalinowski.

Trener Kalinowski pokrótce przedstawił największe atuty młodej polskiej tenisistki.
„Jest to zawodniczka kompletna, grająca szybka piłką. Iga jest dynamiczna i waleczna. Aby zdobyć szczyt potrzebuje jeszcze doświadczenia” – stwierdził gość poranka.

Oprócz 18-letniej Polki rozmówca Piotra Otrębskiego scharakteryzował najlepszego obecnie polskiego tenisistę – Huberta Hurkacza.

„Ma on prawie wszystko: wzrost, siłę, dynamikę, technikę. Jest w podobnej sytuacji do Igi Świątek. Wygranie przez niego seta z Djokoviciem (nr.1 w rankingu) świadczy o tym, że drzemie w nim ogromny potencjał” – przyznał trener.

„Po okresie smuty związanym z zakończeniem kariery przez Agnieszkę Radwańską wydawało się, że trochę poczekamy na dobrych polskich tenisistów. Na szczęście nie musieliśmy długo czekać” – dodał.

Na koniec rozmowy trener Kalinowski zapytany przez Piotra Otrębskiego o to, czy tenis nadal jest sportem dla najbogatszych, odpowiedział:

„W Polsce największym problemem jest dostępność do kortów. Niestety ich wynajęcie jest drogie i stąd bierze się problem. Na wyczynowy tenis potrzeba pieniędzy”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Źródło: siodma9.pl

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY