Select Page

TOSMAK CUP – szósty turniej

tosmak1W miniony weekend korty Parku Tenisowego Olimpia stały się po raz szósty w sezonie miejscem sportowej rywalizacji małych tenisistów z całej Polski. Nie zabrakło długich, emocjonujących pojedynków oraz zaskakujących zwycięstw. W turnieju wzięło udział 53 zawodników.

Advertisements

W kategorii niebieskiej niespodziewanie zwyciężył Radek Preisler – nowy uczestnik II edycji TOSMAK CUP. Finałowy pojedynek stoczył z liderką klasyfikacji generalnej – Joanną Pawłowską (10/6). Trzecie miejsce na podium ponownie zajął Odo Czapracki zwyciężając debiutującą w turnieju – Agatę Schmidt.

 

Finaliści turnieju kategorii niebieskiej

 

Zwycięzcą kategorii czerwonej został, zajmujący pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, Nikodem Barcik, który już czwarty raz triumfował na kortach Parku Tenisowego Olimpia. Nie obyło się jednak bez trudności. Lider kategorii czerwonej musiał uznać wyższość Michała Króla w fazie grupowej. W finale turnieju chłopcy spotkali się ponownie i tym razem, Nikodem pewnie zwyciężył w dwóch setach. Trzecie miejsce w turnieju zapewnił sobie Bruno Kokot.

 

 

W kategorii pomarańczowej najlepszym zawodnikiem okazał się Adam Paluszkiewicz wygrywając, po wyjątkowo zaciętym pojedynku, z Zuzanną Piechotą (7/6). W pojedynku o III miejsce triumfował Mikołaj Czajka.

 

 

W kategorii zielonej (do lat 10), w systemie grupowym, walczyło dziesięciu zawodników. W grupie finałowej spotkało się trzech tenisistów: Maksymilian Pakuła, Maksymilian Braziewicz oraz lider klasyfikacji – Maciej Nowicki. Ostatni etap turnieju okazał się szczęśliwy dla Maksymiliana Pakuły, który wygrał wszystkie mecze i tym samym został zwycięzcą szóstego “TOSMAKowego” turnieju. Tuż za nim na podium stanęli odpowiednio: Maks Braziewicz oraz Maciej Nowicki.

tosmak14

Wytrwali finaliści kategorii zielonej- Maks Braziewicz i Maks Pakuła

 

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział, finalistom gratulujemy oraz zapraszamy na kolejny turniej TOSMAK CUP, który odbędzie się 20. i 21. kwietnia na kortach Parku Tenisowego Olimpia.

 

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY