Select Page

TOSMAK CUP – siódmy turniej

W weekend 20. i 21. kwietnia, w ramach VII turnieju TOSMAK CUP, gościliśmy na kortach Parku Tenisowego Olimpia 55 małych i dużych tenisistów! Bardzo się cieszymy, że tak duża grupa młodych zawodników wciąż kontynuuje swoją tosmakową przygodę regularnie biorąc udział w turniejach. Emocjonujące rozgrywki zostały poprzedzone balonową rozgrzewką prowadzoną przez trenera Rafała oraz wyczekiwaną Wiewiórkę Tosię.

Advertisements

 

W kategorii czerwonej, triumfował niesamowityNikodem Barcik, pokonując w finale dzielnie walczącą Emilkę Nowak 7/1 7/4. Trzecie miejsce w turnieju zajął Gabriel Wójcicki zwyciężając po zaciętym meczu (7/6 7/6) z Bruno Kokot.

 

Sytuacja klasyfikacji generalnej czerwonej kategorii nie uległa znacznej zmianie. Wciąż triumfuje Nikodem Barcik utrzymując sporą przewagą nad vice-liderem Gabrielem Wójcickim. Trzecie miejsce należy dla Emilki Nowak, która dzięki udanemu występowi umocniła się na swojej pozycji. Na uwagę zasługuje fakt, iż Bruno Kokot poważnie zmniejszył dystans punktowy do Michała Króla, i tym samym chłopcy zajmują to samo – czwarte miejsce.

 

Kategoria niebieska dla najmłodszych po raz pierwszy odbyła się w niedzielę. Turniej został poprzedzony tenisową rozgrzewką oraz szkoleniem, które przygotowało maluchy do samodzielnego sędziowania pod nadzorem sędziego oraz rodziców. Ostatecznie w turnieju trzeci raz z rzędu zwyciężyła Dominika Podhajecka pokonując w emocjonującym finale Radka Preislera. Trzecie miejsce w turnieju zajęła liderka klasyfikacji –Joanna Pawłowska.

 

W klasyfikacji generalnej, Dominika Podhajecka wciąż zmniejsza przewagę punktową do Odo, który dzięki systematycznym występom utrzymuje się na drugim miejscu. Dwa, bardzo udane występy Radka zapewniły mu kolejny awans, tym razem o jedną pozycję.

 

W kategorii pomarańczowej, po blisko 6 godzinach gier, na najwyższym podium stanął Bartek Lewandowskiwygrywając w finale z Mikołajem Czajka. Kolejne miejsca w turnieju zajęli odpowiednio Maja Łowczyk oraz Adam Paluszkiewicz.

 

Dzięki dobrym i regularnym występom, Bartek Lewandowski oraz Mikołaj Czajka zajmują odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Na trzecim miejscu wciąż utrzymuje się Ania Schmidt. Trzecie miejsce Mai w turnieju zapewniło jej awans na czwartą pozycję.

 

W turnieju kategorii zielonej mała, organizacyjna zmiana. Z racji długich i zaciętych meczów grupowych odbywających się 21. kwietnia, faza finałowa została rozegrana w kolejnym tygodniu. Pierwsze miejsce w turnieju ponownie zajął Maks Pakuła, tym samym utrzymując pozycję lider w klasyfikacji generalnej. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się odpowiednio: Maciej Nowicki oraz Lilianna Majchrzak.

 

W klasyfikacji generalnej pierwsze trzy miejsca niezmiennie zajmują: Maciej Nowicki, Maks Pakuła oraz Mikołaj Kończal. Na uwagę zasługuje awans Lilianny Majchrzak na czwartą pozycję.

Zapraszamy na przedostatni turniej cyklu TOSMAK CUP, który odbędzie się 26. i 27. maja.

Patronami medialnymi akcji TOSMAK CUP są portale Nasz Głos Poznański, Tenis Junior, Mini Tenis orazLove4Tennis. Zapraszamy do odwiedzania stron, na których będą się pojawiać relacje i wyniki.

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY