Select Page

Tiebreak – jak grać?

Tiebreak – jak grać?

Czy grałeś kiedyś swój najlepszy tenis i doszedłeś do stanu 6-6 w secie i tiebreaka? Tiebreak w tym momencie determinuje wynik seta. Wow! I co teraz? Wszyscy zawodnicy mają różny sposób jak sobie radzić w momencie rozgrywania decydującej fazy seta. Zawsze lubiłem podejście Jimmiego Connorsa, on także jak wielu graczy z czołówki, zaczynał grać w tiebreaku bardziej agresywnie.

Grać agresywniej nie oznacza wcale, żeby atakować cały czas przy siatce, ale być po prostu bardziej agresywnym mentalnie z kontrolowaną grą. Pamiętaj, każdy punkt w tiebreaku jest jak wygranie całego gema. Starasz się to osiągnąć i trzymać przeciwnika pod presją, ale bez ryzykownego planu gry.

Możesz taką strategię utrzymywać w różnoraki sposób: upewniając się, że Twój pierwszy serwis działa i jest w korcie, atakując przy siatce, przyśpieszając odrobinkę swoje uderzenia, zwiększając głębię gry oraz lepszą precyzję zagrywania oraz upewniając się, że odgrywasz return stale i konsekwentnie.

Rób wszystko co możesz aby zwiększyć presję na swoim oponencie!

Kontrolowana agresja może być efektywna w trakcie rozgrywania tiebreaka, ale ostrzegam, ta kontrolowana agresja może przerodzić się łatwo w lekkomyślne pandemonium. Jeśli zauważysz, że nie trafiasz w kort i tracisz kontrolę koniecznie wycofaj się z nadmiernej agresywności w planie gry.

Przypomnij sobie, że próbujesz utrzymywać presję na przeciwniku, ale w tym samym czasie nie wychodź poza swój styl gry oraz naturalne zdolności.
W ten sposób możesz znacznie bardziej efektywnie grać w kluczowych momentach tiebreaka oraz zwiększyć procent zwycięstw.

Your Tennis Pro,
Tom Veneziano
www.tenniswarrior.com

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook