Tiebreak – jak grać?

Tiebreak – jak grać?

Czy grałeś kiedyś swój najlepszy tenis i doszedłeś do stanu 6-6 w secie i tiebreaka? Tiebreak w tym momencie determinuje wynik seta. Wow! I co teraz? Wszyscy zawodnicy mają różny sposób jak sobie radzić w momencie rozgrywania decydującej fazy seta. Zawsze lubiłem podejście Jimmiego Connorsa, on także jak wielu graczy z czołówki, zaczynał grać w tiebreaku bardziej agresywnie.

Advertisements

Grać agresywniej nie oznacza wcale, żeby atakować cały czas przy siatce, ale być po prostu bardziej agresywnym mentalnie z kontrolowaną grą. Pamiętaj, każdy punkt w tiebreaku jest jak wygranie całego gema. Starasz się to osiągnąć i trzymać przeciwnika pod presją, ale bez ryzykownego planu gry.

Możesz taką strategię utrzymywać w różnoraki sposób: upewniając się, że Twój pierwszy serwis działa i jest w korcie, atakując przy siatce, przyśpieszając odrobinkę swoje uderzenia, zwiększając głębię gry oraz lepszą precyzję zagrywania oraz upewniając się, że odgrywasz return stale i konsekwentnie.

Rób wszystko co możesz aby zwiększyć presję na swoim oponencie!

Kontrolowana agresja może być efektywna w trakcie rozgrywania tiebreaka, ale ostrzegam, ta kontrolowana agresja może przerodzić się łatwo w lekkomyślne pandemonium. Jeśli zauważysz, że nie trafiasz w kort i tracisz kontrolę koniecznie wycofaj się z nadmiernej agresywności w planie gry.

Przypomnij sobie, że próbujesz utrzymywać presję na przeciwniku, ale w tym samym czasie nie wychodź poza swój styl gry oraz naturalne zdolności.
W ten sposób możesz znacznie bardziej efektywnie grać w kluczowych momentach tiebreaka oraz zwiększyć procent zwycięstw.

Your Tennis Pro,
Tom Veneziano
www.tenniswarrior.com

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY