Select Page

TENISOWY FLESZ – PODSUMOWANIE TYGODNIA

avatar_1Zakończyły się turnieje w Wiedniu, Sztokholmie, Luksemburgu i Moskwie. W stolicy Austrii i Szwecji rywalizowali Panowie. W Wiedniu zwyciężył rozstawiony z numerem jeden, sklasyfikowany na 8 miejscu w rankingu ATP, faworyt zawodów, Argentyńczyk – Juan Martin Del Potro. Pokonał w finale kwalifikanta, sklasyfikowanego na miejscu 70 w rankingu ATP , Słoweńca – Gregę Zemlja, 7/5 6/3. Argentyńczyk był skuteczniejszy w ważniejszych momentach. 10 asów – Del Potro, przy 7 asach – Słoweńca. Z polskich akcentów, niestety w pierwszej rundzie odpadł Łukaz Kubot. Przegrał z młodym Amerykaninem – Jessem Levine: 6/3 6/4.

W Sztokholmie w ciekawym finale spotkali się Francuz Jo-Wilfried Tsonga i Czech – Tomas Berdych. Po dobrym meczu zwyciężył reprezentant Czech. Wynik tego meczu to 4/6 6/4 6/4 po blisko 2,5 godziny boju na korcie.

W turnieju Pań w Luksemburgu triumfowała Amerykanka Venus Williams. Pokonała szybko i bez większych problemów Rumunkę Monicę Niculescu: 6/2 6/3.

W Moskwie na turnieju Kremlin CUP triumfowali Włoch Andreas Seppi oraz Dunka Caroline Wozniacki. Seppi pokonał w finale Brazylijczka Bellucciego a Karolina Wozniacka – Australijkę Samanthę Stosur, które są z pewnoscią wielkimi nieobecnymi turnieju mistrzyń w Turcji. Oba finały były meczami trzysetowymi i dobrym widowiskiem.

W turnieju z dobrej strony pokazali się reprezentanci Polski. Ula Radwańska pokonala w swietnym stylu Włoszkę – Franczeskę Schiavone, jednak odpadła własnie z triumfatorką całej imprezy Karoliną Woźniacką. Z kolei Jerzy Janowicz wygrał dwa mecze, pokonał Niemca – Benjamina Beckera i Argentyńczyka – Carlosa Berlocqa, polegl w ćwierćfinale z finalistą, Brazylijczykiem Belluccim, jednak zanotował bardzo udany wystep, tym samym przeskoczył w rankingu ATP Łukasza Kubota, ale jak się okazało tylko na chwilę.

Emocje trwają dalej. Czekamy na występ Agnieszki Radwańskiej w stolicy Turcji w Stambule w turnieju MASTERS, emocje już we wtorek. Ponadto Panowie grają w Walencji w Hiszpanii oraz w Bazylei w Szwajcarii. W Bazylei , turniej o nazwie “Swiss Indoors”, w eliminacjach walczył Łukasz Kubot, wygrał dwa mecze, pokonał dwóch Niemców i zakwalifikował się do turnieju głównego, a w nim w pierwszej rundzie pokonał już Lukasa Lacko ze Słowacji.

W szwajcarskich zawodach wystapi oczywiście Roger Federer i Stanislas Wawrinka, zagra też Juan Martin Del Potro. W obu turniejach jest do zdobycia 500 punktów do klasyfikacji . W Hiszpanii pula nagród to milion czterysta dwadziescia piec tysiecy euro. W Szwajcarii prawie dwa miliony euro. W Walencji gra cała plejada Hiszpanów z Davidem Ferrerem na czele oraz Francuz Tsonga. Niestety jest to ostatni turniej w karierze byłego numer jeden rankingu ATP – Juana Carlosa Ferrero.