Ruszy budowa nowych kortów dla Wimbledonu

Ruszy budowa nowych kortów dla Wimbledonu

All England Club ma nadzieję na rozpoczęcie prac od stycznia 2022 roku, oczekiwania podpisania aplikacji z planem rozbudowy w lipcu, plan przewiduje 39 nowym kortów oraz renowację klubu na którym odbywa się Wimbledon, władze klubu zakładają, że ruch ten sprawi, iż turniej dziennie będzie odwiedzać blisko 50 tysięcy widzów dziennie.

Advertisements

Powstanie także nowy kort główny na liczbę miejsc 8000 w okolicznym parku.


Dokument planu obejmuje areał ziemii na 73 akry oraz całkowity wygląd miejsca na którym będą grali tenisiści .

Nowy kort będzie miał dach i będzie otoczony drzewami, plan zakłada, że mecze będą się na tym obiekcie odbywać w roku 2030, będzie to trzeci największy kort na Wimbledonie po korcie Centralnym i korcie pierwszym, plan zakłada, że Wimbledon dołączy do innych turniejów wielkoszlemych jako że wszystkie inne ośrodki wielkoszlemowe mają większe trzecie areny rozgrywek.

W roku 2018 Wimbledon otrzymał ofertę na 65 milionów funtów (89 milionów dolarów amerykańskich) nabycia ziemii od Wimbledon Park Golf Club, oferta została zaakceptowana i klub oczekuje podpisanie planu i dokumentacji w lipcu z rozpoczęciem prac na początku stycznia 2022, jeśli proces aplikacyjny pójdzie gładko I pomyślnie.

Będzie 39 nowych kortów, ale innych niż nowy kort główny (show court).

Park należący do Wimbledonu został rozwinięty w 18 wieku przez Capability Brown dlatego też zgodnie z wizją będzie rozwój terenu w pasteci sadzenia historycznych garunków drzew.

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY