Select Page

Rozpoczął się turniej Kozerki Open!

Rozpoczął się turniej Kozerki Open!

Wtorek był dniem inauguracji turnieju głównego ITF W60 Kozerki Open (pula nagród: 60.000 USD). Cenne zwycięstwo w deblu odniosły Anna Hertel i Martyna Kubka. Z turniejem głównym pożegnała się Weronika Baszak.
Na kortach przy ul. Jowisza 92 w Kozerkach pod Grodziskiem Mazowieckim spotkania wystartowały z godzinnym opóźnieniem. Poranny deszcz ustąpił jeszcze przed południem i można było dokończyć trzydniowe eliminacje oraz rozpocząć pierwsze gry turnieju głównego.

Advertisements


Szczęścia w losowaniu nie miała 18-letnia Weronika Baszak. Zawodniczka LOTOS PZT Team już w pierwszej rundzie trafiła na najwyżej rozstawioną Dalmę Galfi i pomimo zaciętego początku przegrała ze 154. tenisistką światowego rankingu 3:6, 0:6.
– Zaczęłam dzisiaj bardzo dobrze. Tak naprawdę grałam na 100 procent swoich umiejętności, wszystko mi wychodziło i postawiłam jej wysokie warunki na początku. Ale widać, że to jest bardzo doświadczona
zawodniczka, zresztą mistrzyni juniorskiego US Open. A przede wszystkim w zawodowym Tourze ma więcej meczów rozegranych ode mnie. Ale w miarę trwania meczu to ona narzuciła mi swoje warunki. Zaczęła przyspieszać grę i skracać wymiany, a ja miałam coraz większy problem – oceniła występ Baszak, finalistka juniorskiego Australian Open 2020.
Kilka godzin później Baszak była bliska zwycięstwa w turnieju deblowym. Wspólnie z reprezentującą Rosję Walerią Olianowską prowadziły 4:1 w kończącym mecz super-tie breaku, ale nie dały rady wyżej notowanemu duetowi Barbara Gatica/Rebeca Pereira przegrywając 3:6, 6:4, 8:10. Z turniejem pożegnały się też Weronika Foryś i Rozalia Gruszczyńska, które uległy ogranym na międzynarodowym poziomie przeciwniczkom rozstawionym w Kozerkach z numerem drugim. Słowenka Dalila Jakupović oraz Łotyszka Diana Marcinkevica wygrały pewnie 6:4, 6:2 i wciąż liczą się w grze o tytuł.


W dobrym stylu z turniejem przywitały się Anna Hertel i Martyna Kubka. Mistrzynie rozgrywanego przed miesiącem turnieju we Wrocławiu (pula nagród 25.000 USD) pokonały w dwóch setach Meksykanki Fernandę Contreras Gomez i Anę Sofię Sanchez Palau 7:5, 6:1. Obie Polki w środę rozpoczną też rywalizację w singlu. Hertel zagra z Anastazją Zacharową, a Kubka z Aminą Anszbą.

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY