Select Page

Roman Andres Burruchaga z Argentyny triumfatorem Talex Open

Roman Andres Burruchaga z Argentyny triumfatorem Talex Open

Tytuł TALEX OPEN nie dla Pawła Ciasia
22. edycja TALEX OPEN (pula nagród: 25.000 USD) dobiegła końca. Triumfatorem poznańskiego turnieju został Roman Andres Burruchaga. Argentyńczyk w niedzielnym finale pokonał Pawła Ciasia 5:7, 6:3, 6:2.
Już przed spotkaniem można było spodziewać się zaciętego finału. Obaj tenisiści należą do grupy najskuteczniejszych tenisistów w ostatnich tygodniach cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski.
Ciaś, który chciał sięgnąć po pierwszy międzynarodowy tytuł od czterech lat, niedzielny mecz rozpoczął od przełamania. Polak od początku był bardzo skoncentrowany, grał aktywnie i skutecznie podkręcał tempo wymian. Pomimo dobrej gry, to on musiał w dziesiątym gemie w bardzo widowiskowy sposób bronić piłki setowej. Forhendowy skrót, po którym piłka niemal wkręciła się w nawierzchnię, dał Ciasiowi dużo pewności na najważniejszy fragment seta, wygranego ostatecznie 7:5.
19-letni Burruchaga, który podobnie jak w Gdyni dotarł do finału nie tracąc choćby seta, w drugiej partii całkowicie zdominował trzykrotnego mistrza Polski. Argentyńczyk starał się kierować głębokie piłki do bekhendu Ciasia, co wymuszało serie błędów Polaka. Jednostronny set zakończył się wynikiem 6:3 i o tytule miała decydować ostatnia odsłona.
Przebieg rozstrzygającego seta był podobny do poprzedniego. Burruchaga szybko zbudował przewagę dwóch przełamań, a tym razem Ciasiowi nie udało się powtórzyć rewelacyjnego wyczynu z półfinału, gdy wyszedł zwycięsko z podobnej opresji. Zawodnik z Ameryki Południowej zasłużenie wygrał decydującą partię i opuści Polskę z dwoma trofeami.
Jak to po przegranych meczach pozostał niesmak. Mimo wszystko ten tydzień był dla mnie udany. Mój tenis zaczyna jakoś wyglądać, ale gra pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Muszę regularnie grać i zwyciężać, aby się rozwijać – powiedział Paweł Ciaś, który mimo porażki ma za sobą doskonałe tygodnie. W czterech sierpniowych startach cyklu 27-latek zaliczył finał, półfinał i dwa ćwierćfinały.

Advertisements
Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY