Select Page

Rolex wspiera dalej Puchar Davisa.

Rolex wspiera dalej Puchar Davisa.

Szwajcarska firma produkująca luksusowe zegarki czyli marka Rolex potwierdziła swoje wsparcie dla nowego formatu Pucharu Davisa po tym jak rozszerzyła partnerstwo z ITF właśnie w sprawie flagowego turnieju drużynowego. Zatem Rolex pozostanie nadal oficjalnym czasomierzem zawodów, które przeszły reformę przy pomocy firmy Kosmos założonej przez piłkarza Gerarda Pique oraz Hiroshi Mikitaniego (szefa japońskiej marki Rakuten). Długość kontraktu oraz warunki finansowe nie zostały podane. Dla przypomnienia współpraca trwa od 2007 roku.

Advertisements

“Rolex odgrywa fundamentalną rolę w tenisie, zarówno jako sponsor jak i oficjalny zegarek, zaznaczając swoje uczestnictwo i postęp z sezonu na sezon oraz towarzysząc zawodnikom w ich dążeniach do doskonałości” – powiedział szef ITF David Haggerty.

Rolex jest bardzo związany z tenisem i w listopadzie został oficjalnym czasomierzem French Open co oznacza, że jest partnerem wszystkich czterech turniejów wielkoszlemowych.

“Puchar Davisa jest bez wątpienia jednym z filarów tenisa z bogatą tradycją licząc od roku 1900” – powiedział Arnaud Boetsch,  dyrektor od komunikacji i wizerunku w Rolex.

“Rolex jest dumny z odnowienia aliansu ze światowym czołowym turniejem drużynowym mężczyzn jako część wspierania tenisa, które rozciąga się przez ponad 40 lat i polega na dzieleniu się zaangażowania w pielęgnowaniu doskonałości i popieraniu najświetniejszych tradycji”.

Reforma Pucharu Davisa przeprowadzona przez firmę Kosmos przewiduje, że zawody będą rozgrywane jako Mistrzostwa Świata 18 narodów począwszy od tego roku. Odnowa kontraktu turnieju wspólnie z Rolexem została ogłoszona po tym jak czas wcześniej okazało się, że hiszpańska liga profesjonalna futbolu La Liga także zostanie sponsorem wydarzenia na mocy czteroletniej umowy.

“To jest fascynujący czas dla nas wszystkich i patrzymy w przyszłość na bliską współpracę z Rolex, aby rozwijać nasze partnerstwo poprzez wszystkie rynki oraz docierać do nowych odbiorców w celu zwiększenia znaczenia zawodów” – dodaje Javier Alonso, chief executive Kosmos Tennis.

 

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY