Select Page

Roger Federer wśród najbogatszych sportowców globu

Roger Federer wśród najbogatszych sportowców globu

W wieku 36 lat, Roger Federer jest nadal bardzo aktywny na tourze. Po fantastycznym sezonie zdołał powrócić w rankingu ATP na pozycję numer dwa a swoją sytuację skonsolidował i ugruntował jako tenisista mając w ręku niesamowite kontrakty reklamowe i sponsorskie.

Advertisements

Według Forbesa, “Swiss Maestro” zarobił 64 miliony dolarów między czerwcem 2016 a czerwcem 2017 bez wielu występów na korcie. De facto, Roger opuścił całą drugą połowę sezonu 2016 i zdecydował się nie grać podczas sezonu 2017 na clay courcie.

Wydaje się, że Roger jest zdolny zarobić 2 miliony “zielonych” za grę w topowych pokazówkach jak ITPL i może także otrzymać 1 milion $ za grę w turniejach rangi ATP 250 czy ATP 500.

Czołowymi sponsorami Rogera są Nike, Wilson, Credit Suisse, Mercedes, Rolex, Lindt, Jura, Moet & Chandon, Sunrise i NetJets.

Nike daje 10 milionów $ rocznie aktualnemu numerowi 2 rankingu ATP. Na dodatek, aby zdobyć jeszcze trochę gotówki Roger ostatnio podpisał pięcioletni kontrakt z Barilla, który zagwarantuje mu gażę w wysokości 40 milionów dolarów.

Podsumowując Federer zarobił na korcie 106 milionów $, natomiast wszelkie umowy sponsorskie, reklamowe i promocyjne dały mu kwotę jednego miliarda “zielonych”.

Roger Federer jest w piątce najlepiej zarabiających sportowców na świecie.

Źródło: tennistonic

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY