Select Page

RAFA MY STORY. Kolejne ciekawe cytaty. Część czwarta.

Moya twierdzi, że tajemnicą olbrzymiej popularności Nadala na całym świecie jest to, że widać w nim pasję McEnroe’a, ale równocześnie posiada on samokontrolę Borga; zabójcy z zimną krwią. Posiadanie cech tych obu wielkich graczy to sprzeczność. Ale taki jest właśnie Rafa! Ludzie bardziej utożsamiają się ze słabszym, walczącym przeciwnikiem niż z wyniosłym faworytem, któremu zwycięstwa przychodzą łatwo.

Advertisements

Tenis to gra, która polega na znajdowaniu rozwiązań w nagłych sytuacjach występujących jedna po drugiej przez dłuższy czas. Żaden punkt nigdy nie jest taki sam a decyzje podejmuje się cały czas w ułamkach sekund. Gracz, który popełni błąd i go nie rozpamiętuje lub gracz, który zagra fantastyczną piłkę i prowadząc jest w stanie kontrolować wszechogarniający optymizm i kontynuować grę na równym poziome oceniając każde uderzenie niezależnie od siebie i na chłodno, to gracz, który będzie się wyróżniał i będzie zwycięzcą nie raz, nie dwa, ale cały czas. W tym szybkim procesie podejmowania decyzji, posiadanie chłodnej głowy jest kluczowe, a chłodna głowa zależy od twojego stanu emocjonalnego. I to jest jeden najważniejszy atrybut, który posiada Rafael nadal. Jego stan gotowości i umiejętność chłodnego myślenia na korcie może trwać godzinami, jest wręcz nadludzka. To jest klucz do wszystkiego.

Zwycięzca pokazuje swój najlepszy tenis w półfinałach i finałach turniejów przeciwko najlepszym, a nie w pierwszych rundach. A wielki mistrz gra najlepiej w finale Wielkiego Szlema. Bałem się “ciągle walczyłem z nerwami” ale je opanowałem. Jedyna myśl, która opanowała mój umysł to taka, że dziś będzie mój dzień. Nie zaprzepaszczę okazji.

Wujek Tony, mój trener, po moim pierwszy pojedynku z Federerem w Miami powiedział tak: “Nie wygrasz z nim talentem ani genialnością uderzeń. Zawsze będzie w stanie zagrać piłkę kończącą bardziej niż Ty, więc musisz wywierać na nim nieustanną presję, zmusić go do gry na maksimum swoich umiejętności.”

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY