Select Page

Puchar Davisa w nowym formacie

Puchar Davisa w nowym formacie

Organizacja ITF zatwierdziła rozgrywki Pucharu Davisa w nowej odsłonie. Zmiany przewidują rywalizację 18 drużyn pod koniec roku. Reforma została przegłosowana przez narodowe federacje tenisa. ITF wraz z grupą inwestycyjną pod przewodnictwem piłkarza FC Barcelona Gerarda Pique i wsparciu przewodniczącego firmy Rakuten Hiroshiego Mikitani potrzebowali dwie trzecie większości głosów z 140 związków tenisowych na spotkaniu w Orlando na Florydzie.

Advertisements

Rezultatem decyzji podjętej w USA turniej został przeniesiony na koniec roku, gdzie 18 ekip zagra finały w stylu Mistrzostw Świata, które to odbędą się w Lille lub Madrycie. W reformę zainwestował amerykański multimilioner Larry Ellison.

Kwalifikacje odbędą się w lutym gdzie 12 drużyn awansuje do listopadowych finałów. Mecze odbędą się w trybie home and away. Dwa zespoły otrzymają dzikie karty a cztery to będą reprezentacje, które zakwalifikowały się do półfinałów w roku poprzednim i automatycznie awansują do finałowych rozgrywek.

Nowa wersja Pucharu Davisa, który liczy 118-letnią tradycje, otrzymała 71% głosów.
W zeszłorocznej rywalizacji Francja pokonała w finale Belgię 3:2.

Źródło: sportspromedia

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY