Puchar Davisa: Pierwszy punkt dla Chorwatów

Pierwszy pojedynek w Pucharze Davisa pomiędzy Polską a Chorwacją, mogą zapisać na swoje konto nasi przeciwnicy. Marin Cilic pokonał Michała Przysiężnego 6:1, 6:4, 6:4 i zapisał pierwszy punkt na koncie swojej drużyny.

Początek spotkania to bezapelacyjna dominacja bałkańskiego tenisisty, który w niespełna 30 minut mógł cieszyć się z pierwszego zdobytego seta. Nasz rodak niestety nie mógł odnaleźć się w tym secie popełniając zbyt wiele niewymuszonych błędów.

Drugi set to już lepsza gra Przysiężnego. Polak przez osiem gemów szedł “łeb w łeb” ze swoim przeciwnikiem, powracając do swojego stylu gry. Kibice zgromadzenia na warszawskim Torwarze jak i Ci zgromadzeni przed odbiornikami mieli głęboką nadzieję, iż to “Ołówek” rozstrzygnie spotkanie na swoja korzyść. Niestety, w 9. gemie przy stanie 4:4, to Chorwat zdobył przełamanie, a potem gładko zdobył ostatniego gema w drugim secie.

Trzecia partia spotkania to dosłowna kalka seta drugiego. Długie wymiany i niespodziewane zwroty akcji doprowadziły do stanu 4:4, a potem kolejnego zdobytego przełamania dla Cilicia. Przy podaniu bardziej doświadczonego tenisisty, Polak prowadził 0:40 i miał trzy szanse na pierwsze w tym pojedynku przełamanie. Nistety – pięć punktów z rzędu Chorwata pogrzebało szanse na wygranie pierwszego starcia w Pucharze Davisa.

 

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook