Paweł Kalinowski: Wimbledon to turniej ekskluzywny, jedyny w swoim rodzaju

Paweł Kalinowski: Wimbledon to turniej ekskluzywny, jedyny w swoim rodzaju

„Teoretycznie te turnieje są na równym poziomie, ale to Wimbledon ma najdłuższą tradycję. Pierwszy, biały, szlachetny i tak zostało. Jest to jedyny turniej wielkoszlemowy, w którym zawodnicy są zobowiązani do używania stroju z użyciem bieli. Ta tradycja, ten konserwatyzm londyńskiego turnieju w jakiś sposób funkcjonuje do dziś. Mamy do czynienia z turniejem ekskluzywnym” – powiedział w poranku „Siódma 9” Paweł Kalinowski. W rozmowie z Jarosławem Wydrą trener tenisa analizował trwający turniej Wimbledonu.

Advertisements

Wimbledon to jeden z czterech wielkoszlemowych turniejów tenisowych. Dla wielu miłośników tenisa to właśnie Wimbledon jest absolutnym numerem jeden.

„Teoretycznie te turnieje są na równym poziomie, ale to Wimbledon ma najdłuższą tradycję. Pierwszy, biały, szlachetny i tak zostało. Jest to jedyny turniej wielkoszlemowy, w którym zawodnicy są zobowiązani do używania stroju z użyciem bieli. Ta tradycja, ten konserwatyzm londyńskiego turnieju w jakiś sposób funkcjonuje do dziś. Mamy do czynienia z turniejem ekskluzywnym” – powiedział Paweł Kalinowski.

Gość Jarosława Wydry analizował grę Polaków, biorących udział w tegorocznym Wimbledonie. Pierwszą ocenianą postacią był Hubert Hurkacz, drugą Kamil Majchrzak.

„Hubert Hurkacz widział szanse na pokonanie Novaka Djokovicia. Wspaniale, że tak to postrzega, że ma ambicję. Gdyby miał zupełnie inne odczucie to trudno byłoby budować jego przyszłość. Dwa pierwsze sety wspomnianego meczu znamionowały, że jest w nim potencjał” – zauważył.

„Kamil Majchrzak posiada serce do gry i wyjątkową wydolność. Ma coś czego wielu Polaków nie ma – konsekwencji. Brakuje mu za to siły ognia. Jego tenis jest oparty na wytrzymałości, na bieganiu. Trudno odmówić mu ambicji, ale brakuje mu «tego czegoś»” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY