Select Page

Pasja, rakieta i zaprawa ? Atlas Jerzyk Cup 2014

Mali wzrostem, ale wielcy sportowym duchem pasjonaci tenisa spotkali się w miniony weekend na Atlas Jerzyk Cup 2014. W trakcie sponsorowanego przez Grupę Atlas dwudniowego turnieju na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego w Łodzi rozegrano dziesiątki meczy kwalifikacyjnych i finałowych. Największą nagrodą dla zawodników była jednak możliwość spotkania się z ich idolem, najlepszym polskim tenisistą ? Jerzym Janowiczem.

Advertisements

Celem Atlas Jerzyk Cup jest promocja tenisa ziemnego w Polsce oraz rozwój fizyczny od najmłodszych lat. W tegorocznej, szóstej już edycji turnieju wzięło udział 131 zawodników.
To ponad 3 razy więcej niż w ubiegłym roku. Dziewczynki i chłopcy pasjonujący się tenisem wystartowali w trzech kategoriach wiekowych: do 8, do 10 i do 12 lat. Dla każdego dziecka, bez względu na wynik poszczególnych meczy, Jerzy Janowicz i Atlas przygotowali specjalne firmowe i tenisowe upominki w ramach pakietów startowych. Znalazły się tam m.in. charakterystyczne pluszowe bocianki i ?Jerzykowe herbatki?.

Pierwszego dnia, w sobotę, odbyły się mecze kwalifikacyjne. W otwarciu turnieju wziął udział polski aktor, Karol Strasburger, prywatnie od wielu lat miłośnik tenisa. W niedzielę nadszedł czas na finały. Każda z rozgrywek była pełna pasji i emocji, walki do samego końca. Dzieci zadziwiały kibicujących im dorosłych zacięciem, energią i silnym charakterem. A kibicowali rodzice, dziadkowie, znajomi, inni zawodnicy czy przypadkowi przechodnie, którzy wybrali się na spacer do otaczającego MKT parku im. Poniatowskiego, czemu sprzyjała słoneczna aura. Uczyniło to Atlas Jerzyk Cup wydarzeniem nie tylko sportowym, ale również bardzo rodzinnym.

W niedzielę, w oczekiwaniu na przyjazd swojego mistrza lub kolejne mecze, dzieci brały udział w specjalnych konkursach. W pierwszym, zorganizowanym przez Straż Miejską w Łodzi, zadaniem uczestników było poprawne odpowiedzenie na pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz narysowanie Jerzyka-tenisisty. W drugim, dzieci po kolei oddawały serwy do okręgów po drugiej stronie kortu, gdzie na ich celne uderzenia czekały tenisowe i Atlasowe gadżety. Zwycięzcom turnieju nagrody (wśród których znalazły się m.in. wielkie pluszowe bociany Atlasa, sportowe torby tenisowe i statuetki z wizerunkiem tenisisty) wręczali Jerzy Janowicz i Jacek Michalak, wiceprezes ds. rozwoju Grupy Atlas.

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY