Select Page

Otwarcie Akademii Juana Carlosa Ferrero “Equelite” w Polsce

jc-ferreroW czwartek o godzinie 12:15 w warszawskim klubie “Orzeł” przy ul. Podskarbińskiej rozpoczęło się zaplanowane spotkanie z prasą, które oficjalnie otworzyło polską filię znanej na świecie akademii tenisowej Juana Carlosa Ferrero “Equelite”. Na briefingu pojawili się założyciele akademii – Juan Carlos Ferrero – trzykrotny triumfator Pucharu Davisa, zwycięzca Roland Garros, były lider męskiego rankingu a obecnie także dyrektor turnieju w Walencji, Antonio Martinez Cascales – wieloletni trener Juana Carlosa Ferrero, prezydent założyciel Akademii, prezydent komitetu profesjonalnego tenisa przy Hiszpańskiej Federacji Tenisowej (RFET), członek komitetu ds tenisa młodzieżowego przy ITF, Artur Romanowski, były zawodnik Akademii “Equelite”, współzałożyciel polskiej filii i członek zarządu oraz Javier Viguera – menadżer generalny Akademii.
WTS Orzeł_Otwarcie Akademii Tenisowej JC Ferrero Equelite Polska_4 grudnia 2014_3
Główni bohaterowie oświadczyli, że już nie planują więcej akademii w Europie a do Warszawy będą przyjeżdżać 2-3 razy w roku aby nadzorować projekt. Dodatkowo sztab trenerski zasili jeszcze kilku trenerów z Hiszpanii a dzieci uczęszczające do akademii będą miały okazję grać w specjalnie zorganizowanych dla nich turniejach.

“Zabawa i radość z gry dzieci, to są cele które nam przyświecają, natomiast później chcielibyśmy pokierować tymi dziećmi i pomóc im w ewentualnej profesjonalnej karierze”
– mówi Juan Carlos.

Advertisements

Polska filia akademii oferuje 9 kortów ceglastych (ogrzewanych i wyposażonych w kamery do nagrywania treningów), siłownię, restaurację i wielofunkcyjną klimatyzowaną salę sportową m.in do zajęć ogólnorozwojowych i fitness’u. Ponadto akademia oferuje opiekę fizjologiczną, medyczną, psychologiczną czy dietetyczną dzięki swoim partnerom.
Więcej o polskiej akademii na www.akademiaferrero.pl

Główna hiszpańska siedziba i akademia znajduje się w mieście – Villena usytuowanym między Alicante, Castilla La Mancha, Murcją i Walencją. W akademii trenują między innymi takie gwiazdy hiszpańskiego tenisa jak Nicolas Almagro czy Maria Teresa Torro Flor. W przeszłości w akademii grał także polski deblista – Mariusz Fyrstenberg, ale w akademii można także spotkać Davida Ferrera, Marię Sharapovą, Thomaza Bellucciego czy Guillermo Garcię Lopeza. Sam obiekt oferuje wiele atrakcji czyli 10 kortów ceglastych, 7 kortów twardych, kort pod dachem, kort centralny o nawierzchni twardej, kort ze sztuczną trawą, kort do padla, kort do siatkówki plażowej i beach-tenisa (tenis plażowy), czterystumetrowy tor do biegania, siłownia z pełnym wyposażeniem do treningu wyczynowego, boisko do piłki nożnej z naturalną murawą, dziewięciodołkowe pole golfowe i teren do treningu golfa, pełne wyżywienie i zakwaterowanie dla rezydentów akademii: hotel, także dla rodziców i dorosłych, szkoła, biblioteka, strefa dla zawodników, dostęp do internetu, restauracja i kafeteria, dwa baseny z ogrodami, miejsce gdzie można prać i suszyć ubrania (laundry), sklep sportowy, klinika fizjoterapeutyczna, sauna i jacuzzi oraz parking dla samochodów.
equelite_Villena
Więcej na www.equelite.com

Inna filia hiszpańskiej akademii znajduje się w Chinach w mieście Shenzhen. Została otworzona oficjalnie we wrześniu a sam ośrodek posiada kort centralny na 5000 miejsc, 20 kortów twardych, 4 korty twarde i 4 korty ceglaste pod dachem. Ponadto do dyspozycji jest czterogwiazdkowy hotel przeznaczony dla rezydentów akademii.

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY