Select Page

Organizacja ATP ogłosiła znaczący długoterminowy wzrost nagród pieniężnych

ATP
ATP ogłosiła znaczący wzrost płac przez następne cztery lata, który w tym okresie będzie się zwiększał a w roku 2018 suma nagród dla zawodników osiągnie kwotę 135 milionów dolarów w turniejach ATP World Tour. Wynagrodzenia dla tenisistów w roku 2015 rozciągną się po raz pierwszy do kwoty 100 milionów dolarów.

Advertisements

Wzrost płac na zawodach ATP jest dowodem i potwierdzeniem sukcesów męskiego profesjonalnego tenisa a także wiarą i zaufaniem w siłę tego produktu oraz zaplanowanego rozwoju na przyszłe lata.

Największy zastrzyk pieniędzy w zarobkach graczy trafi do turniejów rangi ATP World Tour Masters 1000 ze wzrostem rocznym 11%, a później o kolejne 3% czego rezultatem będzie 14 procentowe roczne zwiększenie środków w tej kategorii do roku 2018. Płace zawodników w turniejach rangi ATP World Tour 250 zwiększą się średnio o 3,5% na rok przez ten sam okres.

Ostatnie postanowienia dotyczące turniejów kategorii Masters 1000 oraz kategorii ATP 250 oznaczają, że wynagrodzenia są już teraz potwierdzone w trzech turniejowych kategoriach rozgrywek ATP World Tour przez okres czteroletni. Płace na okres pięciu lat dla zawodów rangi ATP World Tour 500 zostały określone z końcem roku 2013.

Dodatkowo w ustanowieniu poziomu nagród dla zawodników na tourze, organizacja ATP wkrótce ogłosi kalendarze rozgrywek na lata 2016-2018 co oznacza także, że te kluczowe kwestie będą ustanowione na okres następnych czterech lat.

Źródło: ATP

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

1 Comment

  1. Tenis staje się coraz bardziej popularną dyscypliną na świecie.. widać to po pieniądzach ale tak samo popularności tego sportu !

    Reply

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY