Select Page

Nowy rozdział pięknej historii – za nami konferencja prasowa BNP Paribas Polish Cup

Nowy rozdział pięknej historii – za nami konferencja prasowa BNP Paribas Polish Cup

Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia turnieju i jednocześnie nowego rozdziału w polskim tenisie – powiedział na konferencji prasowej dyrektor turnieju BNP Paribas Polish Cup Mariusz Fyrstenberg. – Mamy wsparcie naszego sponsora tytularnego – największego sponsora tenisa na świecie, Miasta Stołecznego Warszawa i wielu dotychczasowych, kluczowych partnerów, a strategiczna i długoletnia współpraca z tenisową marką Legii Warszawa pozwoli nam na rozwój turnieju. Cieszę się, że jesteśmy w miejscu, w którym każdy chciałby być i uważam, że za kilka lat BNP Paribas Polish Cup będzie największą męską imprezą tej rangi w Polsce.

Turniej rangi ATP Challenger 80 odbędzie się na historycznym dla polskiego tenisa obiekcie Legia Tenis&Golf przy ulicy Myśliwieckiej w Warszawie.

Advertisements

Wierzymy w wieloletnie partnerstwo, uważam że nie warto skakać od jednego wydarzenia do drugiego – powiedziała Dyrektorka Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji Banku BNP Paribas Małgorzata Wasiuk. – Wszystkie działania wokół tenisa, które organizujemy, spinamy wspólnym hasłem: WE ARE TENNIS, czyli tenis to my. Bardzo cieszymy się , że wraca on do Warszawy w takim wydaniu.

Z podobnego założenia wychodzą wszyscy organizatorzy.

Legia ma obiekty o pięknej tradycji i historii, a miasto – wielki urok i magię. Myślę, że zasługuje również na topowe korty. Do tego dążymy i mamy na to konkrety plan – powiedział Członek Zarządu Legia Tenis&Golf Tomasz Zahorski. – Zapraszamy wszystkich, byśmy wspólnie współtworzyli jakość i otwartość tego miejsca. Trzymajcie za nas kciuki, a my dołożyły wszelkich starań, by ten obiekt naprawdę był europejską wizytówką tenisa.

W turnieju głównym BNP Paribas Polish Cup zagra 32 tenisistów. Najwyżej rozstawionym będzie 22-letni Niemiec Daniel Altmaier, obecnie notowany w rankingu ATP na 120. miejscu – najlepszym w karierze. W tym sezonie Altmaier wygrał już m.in. turniej rangi ATP Challenger Tour w Braunschweig i z dobrej strony zaprezentował się w głównym cyklu – dotarł aż do półfinału w Umagu i Kitzbuhel, a w minionym sezonie do 4. rundy wielkoszlemowego French Open z eliminacji! W sumie 8. zawodników turnieju głównego notowano w TOP 100 rankingu ATP.

W tym roku organizatorzy BNP Paribas Polish Cup przyznają trzy dzikie karty –adresatów dwóch już znamy: to 18-letni reprezentant miejscowej Legii Szymon Kielan (halowy mistrz Polski seniorów) i Leo Borg – syna słynnego Bjoerna Borga.

Leo jest bardzo dobrym juniorem, grał we wszystkich wielkoszlemowych turniejach w tej kategorii – dodał dyrektor turnieju BNP Paribas Polish Cup Mariusz Fyrstenberg. – Do Warszawy przyjedzie razem z ojcem, słynnym Björnem Borgiem – z pewnością będzie można się z nim spotkać i zrobić zdjęcie.

Skład głównej drabinki uzupełni czterech kwalifikantów, a dwóch tenisistów zagra dzięki tzw. miejscu specjalnemu (SE – Special Exempt). Przypominamy, że turniej odbędzie się w dniach 23-29 sierpnia 2021 roku i zostanie poprzedzony tradycyjnymi eliminacjami. Co ważne dla kibiców, wstęp na trybuny aż do turniejowego piątku będzie bezpłatny.

Wszystkie informacje dotyczące turnieju, w tym m.in. jego program, wydarzenia towarzyszące i listę zawodników można znaleźć na stronie www.bnpparibaspolishcup.com

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY