Select Page

Novak Djokovic: “Trening i praktyka są najważniejsze”

Novak Djokovic: “Trening i praktyka są najważniejsze”

Lider męskiego rankingu – Novak Djokovic – podczas przygotowań do zmagań w Pucharze Davisa wypowiedział się dla prasy na temat co jest ważne w jego rutynie startowej i jak trenuje:

Advertisements

?Trening i praktyka to najważniejsze elementy. Bardzo ważne jest aby zachować dyscyplinę, dążenie do robienia tego co należy zrobić krok po kroku. Praktyka jest najistotniejszą częścią. Osobiście nie lubię bardzo treningów, ale jest to coś co musi być wykonane w celu dobrych występów meczowych na najwyższym poziomie swoich umiejętności, więc trenuję ciężko i z zaangażowaniem. Przykładowo, nawet podczas turniejów, ćwiczę i trenuję kiedy mam dzień wolny przez godzinę i dłużej w celu podniesienia swojego poziomu energii?.

“W trakcie przerwy przed rozpoczęciem sezonu jest to dobry moment w roku kiedy trenujemy najciężej i najwięcej. Wtedy to normalnie trenuję na korcie przez 3-4 godziny oraz 1-2 godziny poświęcam na przygotowanie fizyczne w zależności jak się czuję. Biegam, podnoszę ciężary, wykonuję ćwiczenia z Jogi. Joga pomaga mi w koncentracji w ważnych chwilach i relaksuje mnie. Bardzo ważne jest także aby mieć frajdę podczas treningów, nawet kiedy nie czujesz się najlepiej. Czasami dziesięć minut ćwiczeń z radością jest znacznie lepsze niż jedna godzina treningu przy słabym samopoczuciu.?

W pierwszej rundzie Grupy Światowej Pucharu Davisa Serbowie pod wodzą Nole pokonali w hali Kraljevo Sports Center Chorwatów i zagrają w ćwierćfinale ze zwycięzcą meczu Argentyna – Brazylia w dniach 17-19 lipca br.

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY