MP w tenisie – O finał w singlu. Szoszyna z szansą na hat trick!

MP w tenisie – O finał w singlu. Szoszyna z szansą na hat trick!

Sobota na kortach 93. Mistrzostw Polski w Tenisie – Fundacja Radan Gliwice Open 2019, z pulą nagród 140 tys. złotych to czas pierwszych rozstrzygnięć.
Poznamy nowych mistrzów w grach podwójnych – deblu kobiet i mężczyzn oraz w mikście.
Wcześniej jednak wyłonieni zostaną finaliści gier singlowych. Półfinały przy ul. Kosynierów 6 w Gliwicach rozpoczną się o godz. 10.30.

Advertisements

Na korcie nr 1 zagrają mężczyźni. Jako pierwsi na główną arenę mistrzostw wyjdą Karol Drzewiecki (nr 6.) oraz jedyny nierozstawiony w tym gronie Paweł Ciaś. Drzewiecki (WKS Grunwald Poznań) w ćwierćfinale wyeliminował rozstawionego z nr 1 Kacpra Żuka, ale Ciaś (UKS Beskidy Ustroń) nie stracił jeszcze w mistrzostwach seta i stał się „czarnym koniem” turnieju, celując w trzeci indywidualny tytuł, po sukcesach z lat 2013 i 2015.

Świetnie na razie prezentuje się broniący w Gliwicach tytułu Maciej Rajski (KT TENISWIL Warszawa-Wilanów, 2.). W trzech dotychczasowych meczach oddał rywalom łącznie 10 gemów, ale o finał przyjdzie mu stawić czoła prezentującemu równą dyspozycję 19-letniemu Danielowi Michalskiemu (WKT Mera Warszawa, 5.), którego regularność pozbawiła już złudzeń Michała Przysiężnego oraz wyprowadziła z równowagi Wojciecha Marka.

Singlistki będą rywalizować na korcie nr 2. Rozpoczną rozstawiona z „jedynką” Anastazja Szoszyna (WKS Grunwald Poznań) i Anna Hertel (KT Legia, 4.). Szoszyna codziennie rozgrywa w Gliwicach tenisowy maraton, bo po trzy mecze. Mieszkająca w Warszawie niespełna 22-letnia Ukrainka dorobiła się w ten sposób szansy na trzy tytuły mistrzyni Polski! Po południu zagra jeszcze w finałach debla oraz miksta.
Byłoby pięknie, może ustanowię jakiś rekord? Mam już złote medale mistrzostw Polski do lat 18 i do 23, teraz pora na ten seniorski. W Gliwicach startowałam już kilka razy, ale bez powodzenia. W ubiegłym roku przegrałam w półfinale z Martą Leśniak. Liczę na rewanż w finale – mówiła w piątek Szoszyna.

Jeżeli najpierw upora się z mocną psychicznie Hertel (warszawianka w ćwierćfinale obroniła dwa meczbole z Martyną Kubką), do rewanżu z broniącą tytułu Leśniak nie dojdzie, bo ta przegrała w ćwierćfinale z 18-letnią Stefanią Rogozińską-Dzik (Legia Warszawa – sekcja tenisa, 5.) – Przyjechałam do Gliwic wygrać mistrzostwa – zapowiedziała po trzysetowym heroicznym triumfie Rogozińska-Dzik.
Na drodze do finału stanie jednak przed trudną przeszkodą w osobie niepozornej, acz prezentującej się w Gliwicach wybornie Julii Oczachowskiej (kujawsko-pomorskie KP, 3.). 19-latka z Inowrocławia nie straciła jeszcze w mistrzostwach seta.

Po półfinałach singla po południu poznamy nowych mistrzów Polski w grach podwójnych.
W finale debla kobiet zagrają dwa najwyżej rozstawione duety: Daria Kuczer (SKT Promasters Szczecin) i Soszyna (1.) zmierzą się z Martyną Kubką (GKT Nafta Zielona Góra) i Weroniką Falkowską (AT MASTERS Radom, 2.); wśród mężczyzn duet z Ustronia Grzegorz Panfil i Paweł Ciaś (3.) zagrają o tytuł z Janem Zielińskim (WKT Mera Warszawa) i Kacprem Żukiem (Legia Warszawa, sekcja tenisa, 4.).
Rywalem duetu numer 1 Panfil-Szoszyna w finale miksta będą nierozstawieni Aleksandra Jeleń (WKT Mera) i Krzysztof Wetoszka (SKT Promasters Szczecin).

Gliwickie mistrzostwa rozgrywane są w ramach cyklu LOTOS PZT Polish Tour.

Aktualne rozstrzygnięcia we wszystkich konkurencjach oraz planowane wydarzenia na kortach możecie Państwo śledzić na naszej stronie w zakładkach Plan gier oraz Wyniki.
http://www.mistrzostwapolskitenis.pl/index.php/events-list.html

Fot. Michał Buksa/Fundacja Radan/LOTOS PZT Polish Tour

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY