MP w tenisie – O finał w singlu. Szoszyna z szansą na hat trick!

MP w tenisie – O finał w singlu. Szoszyna z szansą na hat trick!

Sobota na kortach 93. Mistrzostw Polski w Tenisie – Fundacja Radan Gliwice Open 2019, z pulą nagród 140 tys. złotych to czas pierwszych rozstrzygnięć.
Poznamy nowych mistrzów w grach podwójnych – deblu kobiet i mężczyzn oraz w mikście.
Wcześniej jednak wyłonieni zostaną finaliści gier singlowych. Półfinały przy ul. Kosynierów 6 w Gliwicach rozpoczną się o godz. 10.30.

Na korcie nr 1 zagrają mężczyźni. Jako pierwsi na główną arenę mistrzostw wyjdą Karol Drzewiecki (nr 6.) oraz jedyny nierozstawiony w tym gronie Paweł Ciaś. Drzewiecki (WKS Grunwald Poznań) w ćwierćfinale wyeliminował rozstawionego z nr 1 Kacpra Żuka, ale Ciaś (UKS Beskidy Ustroń) nie stracił jeszcze w mistrzostwach seta i stał się „czarnym koniem” turnieju, celując w trzeci indywidualny tytuł, po sukcesach z lat 2013 i 2015.

Świetnie na razie prezentuje się broniący w Gliwicach tytułu Maciej Rajski (KT TENISWIL Warszawa-Wilanów, 2.). W trzech dotychczasowych meczach oddał rywalom łącznie 10 gemów, ale o finał przyjdzie mu stawić czoła prezentującemu równą dyspozycję 19-letniemu Danielowi Michalskiemu (WKT Mera Warszawa, 5.), którego regularność pozbawiła już złudzeń Michała Przysiężnego oraz wyprowadziła z równowagi Wojciecha Marka.

Singlistki będą rywalizować na korcie nr 2. Rozpoczną rozstawiona z „jedynką” Anastazja Szoszyna (WKS Grunwald Poznań) i Anna Hertel (KT Legia, 4.). Szoszyna codziennie rozgrywa w Gliwicach tenisowy maraton, bo po trzy mecze. Mieszkająca w Warszawie niespełna 22-letnia Ukrainka dorobiła się w ten sposób szansy na trzy tytuły mistrzyni Polski! Po południu zagra jeszcze w finałach debla oraz miksta.
Byłoby pięknie, może ustanowię jakiś rekord? Mam już złote medale mistrzostw Polski do lat 18 i do 23, teraz pora na ten seniorski. W Gliwicach startowałam już kilka razy, ale bez powodzenia. W ubiegłym roku przegrałam w półfinale z Martą Leśniak. Liczę na rewanż w finale – mówiła w piątek Szoszyna.

Jeżeli najpierw upora się z mocną psychicznie Hertel (warszawianka w ćwierćfinale obroniła dwa meczbole z Martyną Kubką), do rewanżu z broniącą tytułu Leśniak nie dojdzie, bo ta przegrała w ćwierćfinale z 18-letnią Stefanią Rogozińską-Dzik (Legia Warszawa – sekcja tenisa, 5.) – Przyjechałam do Gliwic wygrać mistrzostwa – zapowiedziała po trzysetowym heroicznym triumfie Rogozińska-Dzik.
Na drodze do finału stanie jednak przed trudną przeszkodą w osobie niepozornej, acz prezentującej się w Gliwicach wybornie Julii Oczachowskiej (kujawsko-pomorskie KP, 3.). 19-latka z Inowrocławia nie straciła jeszcze w mistrzostwach seta.

Po półfinałach singla po południu poznamy nowych mistrzów Polski w grach podwójnych.
W finale debla kobiet zagrają dwa najwyżej rozstawione duety: Daria Kuczer (SKT Promasters Szczecin) i Soszyna (1.) zmierzą się z Martyną Kubką (GKT Nafta Zielona Góra) i Weroniką Falkowską (AT MASTERS Radom, 2.); wśród mężczyzn duet z Ustronia Grzegorz Panfil i Paweł Ciaś (3.) zagrają o tytuł z Janem Zielińskim (WKT Mera Warszawa) i Kacprem Żukiem (Legia Warszawa, sekcja tenisa, 4.).
Rywalem duetu numer 1 Panfil-Szoszyna w finale miksta będą nierozstawieni Aleksandra Jeleń (WKT Mera) i Krzysztof Wetoszka (SKT Promasters Szczecin).

Gliwickie mistrzostwa rozgrywane są w ramach cyklu LOTOS PZT Polish Tour.

Aktualne rozstrzygnięcia we wszystkich konkurencjach oraz planowane wydarzenia na kortach możecie Państwo śledzić na naszej stronie w zakładkach Plan gier oraz Wyniki.
http://www.mistrzostwapolskitenis.pl/index.php/events-list.html

Fot. Michał Buksa/Fundacja Radan/LOTOS PZT Polish Tour

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook