Select Page

Metoda andullacji: mistrzowski sposób na regenerację

Metoda andullacji: mistrzowski sposób na regenerację

Urazy to nieodłączne ryzyko związane z uprawianiem sportu. Ich przyczyn jest wiele ? od niekorzystnych zbiegów okoliczności, przez uszkodzenia wynikające z przeciążeń, sumowanie się mikrourazów czy kontuzje nowicjuszy wynikające z braku rozgrzewki lub zbytniego forsowania nieprzystosowanych jeszcze do obciążenia obszarów narządu ruchu. Równie istotny jak rozgrzewka jest także proces regeneracji ? powrotu wydolności wysiłkowej do poziomu wyjściowego, (lub zbliżonego) po obciążeniach fizycznych czy doznanych urazach. Mistrzowie sportowi tacy jak Adam Małysz czy Angelique Kerber wykorzystują w tym celu znaną od lat na Zachodzie, jednak będącą jeszcze nowością w Polsce metodę andullacji.

Advertisements

Zdrowotne wibracje

System andullacyjny zastosowany w specjalistycznych urządzeniach do masażu to połączenie wyselekcjonowanej wibracji z podczerwienią o naukowo udowodnionym działaniu prozdrowotnym. Skuteczność tej technologii polega na wprowadzeniu komórek i płynów w organizmie w mikrodrgania. Wibracje o szerokim zakresie częstotliwości wytwarzają mikroprądy elektryczne. W konsekwencji pobudzana jest produkcja ATP ? cząsteczki odpowiadającej za transport ?energii? w komórkach. W ten sposób masaż pobudza i przyspiesza procesy regeneracyjne i wzmacnia naturalne funkcje fizyczne.

Masaż na medal

Andullacja to iście mistrzowskie rozwiązanie, z którego korzystają wielkie nazwiska i instytucje świata sportu ? wśród nich wymienić można Adama Małysza, który łóżko do masażu andullacyjnego zabrał ze sobą na jedną z edycji Rajdu Dakar. Technologia ta stosowana jest także przez jedną z najlepszych tenisistek świata, zwyciężczynię Australian Open 2016, Angelique Kerber. Kombinację podczerwieni i masażu wibracyjnego wykorzystują także inni profesjonalni sportowcy, m.in. piłkarz Liverpoolu Simon Mignolet, pięciokrotny zwycięzca Rajdu Dakar Cyril Despres, czy tenisista David Ferrer. Z technologii tej korzysta także Niemiecki Związek Sportów Olimpijskich DOSB, oraz ? rosyjskie Centrum Kosmiczne przygotowujące wyprawę na Marsa.

Właściwa regeneracja ? klucz do sukcesu

Nie ma w sporcie sukcesu bez korzystania z odnowy psychosomatycznej ? podkreśla prof. Dariusz Mucha, prof. nadzw. dr hab. nauk o kulturze fizycznej z Międzynarodowego Instytutu Fizjoterapii i Zdrowia. Tylko świadome odziaływanie na organizm przyspiesza fizjologiczne procesy wypoczynkowe, a znakomitym narzędziem w tym obszarze jest system andullacyjny HHP. Wyposażony jest on w programy do relaksacji i stymulacji całego ciała i jego wybranych partii w zależności od indywidualnych potrzeb. Jeden z nich dedykowany jest regeneracji organizmu po wysiłku sportowym. Wpływa on na przyspieszenie tego procesu, redukuje bóle mięśni, aktywuje i wspomaga procesy usuwania zbędnych produktów przemiany materii ? dodaje prof. Mucha.
To jednak nie wszystkie z prozdrowotnych efektów działania technologii andullacji. Stymulacja ciała poprzez ten system wpływa m.in. na układ krwionośny i skutecznie reguluje ciśnienie krwi. Usprawnia także odpływ krwi żylnej, zmniejsza opór krwi w tętnicach, wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych, a także poprawia pracę serca. W efekcie organizm jest lepiej zaopatrzony w tlen i substancje odżywcze

Źródło MSLGroup

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY