MARCELO RIOS – CZŁOWIEK, KTÓREGO PRAWIE NIE ZNAMY. Wybraliśmy kilka ciekawych cytatów. Część pierwsza.

okładkariosMichael Chang: “Dlaczego piszesz książkę o Marcelo Riosie?”

Advertisements

Marat Safin: “Miał talent i mógł zdobyć dziesięć tytułów wielkoszlemowych.”

Roger Federer: “Podziwiałem Marcelo i byłem jego wielkim fanem.”

Thomas Johansson: “Gra Riosa sprawiała, że czułeś się jakbyś pierwszy raz stał na korcie.”

Mats Wilander: “Myślałem, że Rios to chłopiec do podawania piłek.”

David Marcer: “Sądzę, że on nie szanuje wielu ludzi mediów. Sądzę, że traktuje nas jak pasożyty, które żyją z jego talentu.”

Nick Bollettieri: “Tacy się rodzą jeden na milion. Nie można nauczyć tego, co on posiadał”

Mike Agassi: “W pewien sposób był lepszy od Andre Agassiego, gdyż nie można było odczytać uderzeń Riosa.”

Michael Joyce: “Serwował przy stanie 0:40. Trzy mecz pointy dla przeciwnika. Pierwszy serwis autowy. Drugi serwis uderza najmocniej jak potrafi i trafia asa serwisowego. Wracam do linii serwisowej a on mówi: “Teraz wygrywamy”. Przysięgam, że od tego momentu każdą piłkę uderzał jakby była wygrywająca od samego początku”

Mika Nakajima: “Marcelo załatwił go. Wchodzimy do łazienki i gość jest sztywny.”

Peter Lundgren: “Marcelo powiedział mi: “przykro mi, że tak się zachowałem. Uważałem Cię za świetnego trenera.”

 

 

?Jeśli chodzi o Riosa, to widziałem go przynajmniej 20 razy jak grał. Zarządzałem obsługą kortów w Indian Wells od 15 lat i ponieważ stadion należał do mnie to miałem okazję widzieć największych tenisistów w akcji, ale Rios był zawsze faworytem. Jak on potrafił grać! Potrafił pstryknąć paluszkami i odmienić spotkanie jak nikt inny. Mógłbym Wam też opowiedzieć kilka szalonych historii, które odbyły się poza kortem. Oglądałem kiedyś walkę Mike?a Tysona w muzeum ?Hall of Champions? w kurorcie ?Old Hyatt? podczas turnieju Indian Wells, kiedy Rios wszedł z pięcioma prostytutkami w miniówkach i szpilkach. Widok był niesamowity. Przerażeni wolontariusze pracujący przy turnieju momentalnie wyszli z pomieszczenia. Pozostali patrzyli z niedowierzaniem. Nie jestem pewien, czy Rios widział chociaż sekundę walki? był tam po prostu ze swoimi dziewczynami.  Innym razem został wyrzucony z turnieju UCLA za ubliżanie sędziemu, do którego mówił ?Pierdol się?. Kilku z nas z Obsługi Imprezy miało to ?szczęście? eskortować go do samochodu. Gdy tylko dotarliśmy na miejsce, Rios podszedł prosto do bagażnika i wyciągnął olbrzymią strzelbę, którą zaczął machać dookoła, kierując ją na znaki, samochody czy cokolwiek innego w pobliżu. Jego prawnik, który najwyraźniej towarzyszył mu w podróżach z powodu problemów, natychmiast wyrwał mu strzelbę z ręki i schował z powrotem do bagażnika. Rozmawiali o kłopotach z celnikami, po czym odjechali.?

 

?Jechałem razem z Marcelo samochodem z hotelu na korty trzy kolejne poranki.  Na pierwszych dwóch próbowałem grzecznie nawiązać z nim rozmowę, ale jego reakcje ograniczały się do paru burknięć. Trzeciego poranka odpuściłem sobie. Podziwiałem go jako tenisistę, nie jako człowieka.?

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY