Select Page

Kozerki Open. Tym razem grają mężczyźni. Zwycięstwa Pawła Ciasia i Michała Dembka

Kozerki Open. Tym razem grają mężczyźni. Zwycięstwa Pawła Ciasia i Michała Dembka

Paweł Ciaś i Michał Dembek (na zdjęciu) wygrali swoje singlowe mecze w pierwszym dniu turnieju ITF M25 – Kozerki Open (z pulą nagród 25 tys. dol.). Impreza rozgrywana na kortach ziemnych Akademii Tenisowej „Tenis Kozerki” zaliczana jest do cyklu LOTOS PZT Polish Team.

Advertisements

Tekst: Tomasz Dobiecki

Najszybciej do 1/8 finału awansował Paweł Ciaś, który w pierwszym porannym meczu (od godziny 11) pokonał na głównym korcie pokonał Piotra Gryńkowskiego 6:2, 6:2.

To był dobry mecz w moim wykonaniu. Wszystko miałem dzisiaj pod kontrolą i jestem w drugiej rundzie, więc mam tylko powody do radości. Cieszę się, że do głównej drabinki dostałem się na podstawie rankingu i liczę na dobry wynik. To ważne, że dzięki cyklowi LOTOS PZT Polish Tour mamy okazję grać w turniejach w Polsce. To dla nas zawsze duże ułatwienie – powiedział Ciaś.

Równolegle na sąsiednim korcie rozpoczął się się długi, trzysetowy pojedynek, w którym Michał Dembek nie bez trudu uporał się 6:3, 4:6, 6:2 z Alanem Bojarskim, który lepiej rozpoczął ostatnią partię, ale od stanu 2:0 przegrał sześć kolejnych gemów. Bojarski poniósł porażkę w ostatniej rundzie eliminacji, ale wszedł do głównej drabinki jako “lucky loser”, po wycofaniu się jednego z zagranicznych zawodników.

Z dobrej strony pokazał się gracz miejscowego Centralnego Klubu Tenisowego Grodzisk Mazowiecki przy Fundacji de Arte Athletica – Yann Wójcik. Nie miał on szczęścia w losowaniu, bowiem trafił na rozstawionego z numerem trzecim Argentyńczyka Facundo Diaza-Acostę.

Gdy na tablicy pojawił się wynik 6:3 i 5:2 dla tenisisty z Ameryki Płd., wydawało się, że losy meczu są przesądzone. Jednak zryw Polaka, który odrobił stratę i doprowadził do te-breaka, był naprawdę imponujący. W decydującej rozgrywce w grę Wójcika wkradły się nerwy i kilka niewielkich błędów sprawiło, że przegrał tie-breaka 2-7.

W czwartym z wtorkowych spotkań z udziałem Polaków, Filip Kolasiński poniósł porażkę z Amerykaninem Tobym Kodatem 0:6, 2:6.

Losy kolejnych polskich tenisistów w singlu będziemy mogli śledzić w środę (pierwsze mecze od godz. 11), kiedy to spotkają się m.in. Daniel Michalski (nr 4.) z Aleksandrem Orlikowskim (LOTOS PZT Team), który otrzymał „dziką kartę” od Polskiego Związku Tenisowego. Również zagrają dwaj pozostali posiadacze specjalnych przepustek od PZT: Szymon Kielan z Czechem Davidem Poljakiem (nr 7.) oraz Maks Kaśnikowski (LOTOS PZT Team) z jednym ze zwycięzców eliminacji, Ukraińcem Ilją Ilnickijem.

Do akcji wkroczy także Gabriel Matuszewski, który ostatnią „dziką kartę” otrzymał od Akademii Tenisowej „Tenis Kozerki”. Jego przeciwnikiem będzie Czech Adam Pavlasek.

W pozostałych „polskich” meczach zobaczymy jeszcze Macieja Rajskiego z Czechem Vojtechem Vlkovskym oraz Dawida Taczałę z Ukraińcem Ilją Biełoborodko.

Wyniki wtorkowych meczów 1. rundy singla w Kozerki Open z udziałem Polaków:

Facundo Diaz-Acosta (Argentyna, 3) – Yann Wójcik (Polska) 6:3, 7:6 (7-2)
Paweł Ciaś (Polska) – Piotr Gryńkowski (Polska) 6:2, 6:2
Michał Dembek (Polska) – Alan Bojarski (Polska) 6:3, 4:6, 6:2
Toby Kodat (USA) – Filip Kolasiński (Polska) 6:0, 6:2

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY