Select Page

Jaka jest rola trenerów i rodziców w tenisie? – zapytaliśmy ekspertów

balekriekJaka jest rola rodziców w tenisie?
Lan Bale (były zawodnik ATP, trener tenisa, prowadzi Akademię Tenisową w Quennsland w Nowej Zelandii, www.queenstowntennisclub.co.nz/tennis-academy/):
Rolą rodziców w tenisie jest zachęcanie i wspieranie ich pociech oraz trenera.
Johan Kriek (były zawodnik ATP, dwukrotny zwycięzca Australian Open, trener tenisa, prowadzi Akademię Tenisową w Charlotte w USA,www.johankriektennis.com):
Rodzice są bardzo ważni, gdyż to właśnie ich dziecko trenuje. Oni wydają dużo pieniędzy i poświęcają dużo czasu na trenerów, turnieje dla swoich pociech itd. Niemniej, jest to bardzo trudna branża. Tacy trenerzy, jak ja zawsze mają do czynienia z rodzicami, którzy angażują się w grę ich dziecka. Czasami ich ingerencja jest bardzo pozytywna a czasami ich wtrącanie się bardzo przeszkadza. To bardzo szeroki temat z wieloma aspektami. Ciężko odpowiedzieć na to pytanie.

 

Jaka jest rola trenerów w tenisie?

Advertisements

Lan Bale: Rola trenera polega na kierowaniu procesu rozwoju zawodnika. Trener nie zmusi nikogo do tego, by się rozwijał, szkolił. Jedynie zawodnicy sami mogą to zrobić. Trener pokazuje im właściwy kierunek, rodzice wspierają ten proces i zachęcają swoje pociechy, ale pracę wykonują sami zawodnicy.

Johan Kriek: Trenerów znających się na rzeczy (na technice, przez fitness, psychologię, taktykę, na analizie słabych i mocnych punktów przeciwników kończąc) trudno znaleźć i są w cenie. Widzę wielu ?ekspertów? na rynku, nawet na Wimbledonie i po prostu kręcę głową z niedowierzaniem. Dobrych trenerów jest bardzo trudno znaleźć, zwłaszcza na samym szczycie gry.

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY