Select Page

Gala 90-lecia Polskiego Związku Tenisowego

pztgalaNa sali – w pierwszych rzędach – zasiedli główni bohaterowie tenisowych zmagań minionego sezonu, potem zawodnicy już nieaktywni, trenerzy (byli i obecni, starsi i młodsi), także dziennikarze, działacze, przedstawiciele miast i firm (tenisowych lub związanych z tenisem), włodarze obiektów tenisowych, dyrektorzy turniejów, cały sztab ludzi pracujących dla PZT jak oczywiście również organizatorzy. Wymienimy parę osób: siostry Radwańskie, Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, Łukasz Kubot, Marta Domachowska, Klaudia Jans-Ignacik, Tomasz Wiktorowski, Radek Szymanik, Krzysztof Guzowski, Paweł Habrat, Nikodem Jaworski, Andrzej Sikorski, Wojciech Kalinowski, Ireneusz Maciocha, Iwona Kuczyńska. Nie zabrakło także sympatyków białego sportu niekoniecznie grających, jednak byli w zdecydowanej mniejszości. Byli także parlamentarzyści, na przykład senator Andrzej Person. Love4Tennis nie mógł przepuścić takiego eventu.

Advertisements

W roli gospodarza gali wystąpiła Alicja Resich-Modlińska. Rozpoczęto od wręczania wyróżnień czyli pamiątkowych statuetek i dyplomów. Zasłużeni przemawiali. Jedni krócej, inni dłużej. Jedni prościej, inni barwniej i soczyściej. Padały podziękowania – zwłaszcza Ryszardowi Krauze, czasem anegdotka, także wspomnienia. Jedni bardziej weseli, inni bardziej poważni. Warta odnotowania jest przemowa Łukasza Kubota, który nie ukrywał swojego wzruszenia. “Łatwiej jest chyba na Wimbledonie” – mówił nie mogąc powstrzymać swojego poruszenia. “Patrząc tu na wiele znajomych twarzy przypomniało mi się jak wstawałem o 6.00 rano żeby zdążyć na autobus PKS, bo trening zaczynałem o 9.00 we Wrocławiu” – dodawał. Łukasz dziękował także Wojciechowi Fibakowi za słowa otuchy i mobilizacji, bowiem przypomniał, że Pan Wojtek wysyłał mu sms’a niemal przed każdym meczem: “Łukasz serwis, siatka i grasz swoje”.

Po wyróżnieniach następnym punktem programu był film wyreżyserowany przez Janusza Zaorskiego we współpracy z TVP Sport. Ciekawy film. W efekcie oglądania pomagał z pewnością multikinowy ekran w Złotych Tarasach na “jedynce”. Dla przypomnienia jest to największy w Europie ekran, który ma ponad 33 metrów szerokości i 14 metrów wysokości. Mogliśmy na nim zobaczyć w akcji legendy polskiego tenisa. Władysław Skonecki, Jadwiga Jędrzejowska, Wojciech Fibak, ale też niedawne, obecne gwiazdy i nadzieje tenisa czyli Magdalena Grzybowska, Agnieszka Radwańska, Marta Domachowska, Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, Łukasz Kubot. Także było wspomnienie o zagranicznych gwiazdach przyjeżdżających na polskie korty i wiwatujących w Warszawie, Sopocie czy Szczecinie. Były rozmowy, reminiscencje, oraz życzenia dla PZT między innymi od Jana Englerta, Henryka Sawki, Mariusza Czerkawskiego czy Artura Rozmusa. Na filmie pojawił się także Bohdan Tomaszewski przeprowadzający rozmowę z Jadwigą Jędrzejowską na temat, jak to było w tym pamiętnym finale Wimbledonu w 1937 roku.

Następnie przyszedł czas na część artystyczną z Marcinem Dańcem w roli głównej. Śpiewał, rozśmieszał, opowiadał historyjki i pobudzał na myślenia.

Gala przedłużyła się o prawie godzinę, bowiem początkowo planowano czas uroczystości na dwie godziny od 16.00-18.00, ostatecznie skończyło się około 19.00.

Goście gali wychodząc z sali “częstowani” jeszcze byli przez hostessy kalendarzem PZT na 2012 rok oraz październikowo-listopadowym wydaniem magazynu “Tenisklub” a potem już tylko rozmowy, wywiady, flesze aparatów fotograficznych a także rzecz jasna przekąski i napoje, czekające w kinowym foyer.

Impreza na pewno udana i dobrze zorganizowana. Potem jeszcze był bankiet w hotelu Novotel, ale już w dużo mniejszym gronie, w kameralnej atmosferze.

Relacja telewizyjna z gali w TVP Sport:

– niedziela 18 grudnia o godzinie 16:10 oraz
– wtorek 27 grudnia o godzinie 17:45.

Zapraszamy do oglądania!
Filmik z gali:

http://sport.onet.pl/wideo/gwiazdy-na-gali-90-lecia-pzt,10940324,2,klip.html

Zdjęcia:

http://www.pzt.pl/galerie?view=gallery&id=8%3Agala-90-lecia-polskiego-zwizku-tenisowego

http://vipnews.pl/gala-90-lecia-polskiego-zwiazku-tenisowego/

http://www.fakt.pl/Siostry-Radwanskie-Ale-sie-odpicowaly,galeria-artykulu,139294,10.html

Relacja z gali:

http://www.polsatsport.pl/News,5827/Gala_90lecia_Polskiego_Zwiazku_Tenisowego,1279108/index.html

http://www.polski-tenis.pl/index.php?readmore=6075

http://www.sportowefakty.pl/tenis/2011/12/08/gala-90-lecia-polskiego-zwiazku-tenisowego/

Film z gali:

http://sport.tvp.pl/tenis/wideo/piekny-jubileusz-polskiego-tenisa-to-juz-90-lat/5888177

Więcej zdjęć z gali znajdziecie wkrótce w Naszej galerii!

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY