Select Page

Fed Cup: Polskie tenisistki w Grupie Światowej!

Polska reprezentacja wygrywa w Barcelonie! Niesamowite zwycięstwo naszych reprezentantek w turnieju Fed Cup przeciwko reprezentacji Hiszpanii dało wymarzony awans do Grupy Światowej. Po dwudniowej batalii na barcelońskim korcie, Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, Paula Kania i Alicja Rosolska mogły cieszyć się z ogólnego wyniku 2:3 i występu w Grupie Światowej Pucharu Federacji!

Advertisements

Po pierwszym dniu zmagań z pojedynków zwycięsko wychodziły liderki swoich reprezentacji, które dostarczyły po jednym punkcie dla swojej drużyny.

W pierwszym z niedzielnych meczów wystartowały zawodniczki, które wygrały już wcześniej swoje mecze – Agnieszka Radwańska i Maria-Teresa Torro-Flor. Faworytką była notowana wyżej w rankingu WTA tenisistka z Polski, co udowodniła na korcie. Isia niesiona wczorajszym tryumfem, od razu narzuciła tempo gry, do którego nie mogła dostosować się rywalka. Hiszpanka nie potrafiła odczytać gry świetnie prezentującej się dziś trzeciej rakiety świata, posyłającej jej silne i precyzyjne uderzenia. Torro-Flor zeszła na przerwę po pierwszym secie tylko z dwoma zdobytymi gemami. O jeden gem więcej w drugim secie zapisała na swoje konto tenisistka z jednego z krajów leżącego na Półwyspie Iberyjskim, i ze spuszczoną głową musiała pogratulować Radwańskiej zwycięstwa.

Reprezentacja Polski znajdowała się już jedną nogą w Grupie Światowej. Warunkiem postawienia drugiej nogi była wygrana młodszej z sióstr Radwańskich – Uli z drugą rakietą hiszpańskiej kadry – Silvią Soler-Espinosą. Polka niestety nie sprostała zadaniu i przegrała wyraźnie z 26-letnią Hiszpanką, zdobywając jedynie 4 gemy podczas całego meczu. O zwycięstwie w całym hiszpańsko-polskim spotkaniu musiał zadecydować mecz deblowy. Trener naszej reprezentacji – Tomasz Wiktorowski zdecydował się na zmianę i w miejsce Pauli Kani w Deblu wystartowała grająca wcześniej Agnieszka Radwańska. Po jednej stronie kortu wraz z nią znalazła się Alicja Rosolska.

Polki fatalnie rozpoczęły mecz, bowiem zostały przełamane przez Anabelę Medinę i Estrellę Cabezę-Candelę. Krakowianka i jej partnerka zdołały jednak wrócić  do gry z podwojoną siłą, zdobywając breaka i wyrównując stan spotkania w 8 gemie. Polki poczuły smak wygranej i wrzuciły do kieszeni kolejne dwa gemy. Z impetem polski debel ruszył na początku drugiej odsłony meczu i po kilku chwilach wyszedł na prowadzenie 0:4. Medina i Cabeza-Candela nie potrafiły już wrócić do gry i w ostateczności przegrały decydujący mecz.

Dzięki temu wielkiemu tryumfowi, polskie tenisistki mogą cieszyć się z awansu do Grupy Światowej!

Hiszpania – Polska 2:3

Pierwszy mecz (Sobota): Silvia Soler-Espinosa – Agnieszka Radwańska 2:6, 2:6
Drugi mecz (Sobota): Maria-Teresa Torro-Flor – Urszula Radwańska 4:6, 6:0, 6:1
Trzeci mecz (Niedziela): Maria-Teresa Torro-Flor – Agnieszka Radwańska 3:6, 2:6
Czwarty mecz (Niedziela): Silvia Soler-Espinosa – Urszula Radwańska 6:1, 6:3
Piąty mecz (Niedziela): Anabel Medina / Silvia Soler-Espinosa – Agnieszka Radwańska / Alicja Rosolska 4:6, 2:6

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY