Select Page

Ekaterine Gorgodze mistrzynią Kozerki Open!

Ekaterine Gorgodze mistrzynią Kozerki Open!

Ekaterine Gorgodze pokonała Francuzkę Chloe Paquet i zapewniła sobie tytuł mistrzowski turnieju Kozerki Open (pula nagród 60.000 USD). Spotkanie trwało dwie i pół godziny i zakończyło się wynikiem 7:6(7), 0:6, 6:4.
W niedzielnym finale zawodów wchodzących w skład cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski spotkały się dwie zawodniczki, które przez ostatni tydzień zrobiły na kibicach w Kozerkach naprawdę duże wrażenie. Paquet imponowała różnorodnością gry i regularnością. Gorgodze – siłą, precyzją i wolą walki. Bój o tytuł miał się więc rozegrać między dwiema tenisistkami, które w pełni zasłużyły na miejsce w finale.
Pierwszy set zaczął się po myśli Gruzinki, która do stanu 3:1 w pełni kontrolowała sytuację na korcie. Paquet po raz pierwszy wyszła na prowadzenie po 11 gemach, ale zaciętą, obfitującą w dyskusje końcówkę tie-breaku wygrała sprytna Gorgodze.
Podrażniona Francuzka, która po pierwszym secie otrzymała od sędziego ostrzeżenie za niesportowe zachowanie, rozpoczęła drugą partię od przełamania. Jak się później okazało, jednostronny set zakończył się po 29 minutach wynikiem 6:0. Zdekoncentrowana Gruzinka wygrała w nim zaledwie dziesięć punktów. O tytule zadecydował set trzeci, w którym wyżej notowana Gorgodze szybko osiągnęła przewagę i dzięki dobrej odporności psychicznej domknęła spotkanie 6:4.
– Spodziewałam się świetnego finału, ponieważ Chloe to znakomita zawodniczka. Jest bardzo pewna siebie na korcie po ostatnich sukcesach. Jestem z siebie dumna, że udało mi się z nią wygrać. Byłam blisko odpadnięcia z turnieju w półfinale, ale udowodniłam, że jestem silna mentalnie i to pozwoliło mi osiągnąć pozytywny rezultat – powiedziała Gruzinka, która niebawem przeniesie się do USA, aby przygotować się do eliminacji US Open.

Advertisements
Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY