Select Page

Dwadzieścia lat minęło jak jeden set… – Klub Tenisowy “Break”

Dwadzieścia lat minęło jak jeden set… – Klub Tenisowy “Break”

Dwadzieścia lat minęło jak jeden set…

Klub Tenisowy Break to miejsce z tradycjami, miejsce niepowtarzalne i słynące z rodzinnej atmosfery oraz bynajmniej nie jest to slogan. Seniorem rodu jest trener Andrzej Caruk, którego kwartet dzieci poszedł w ślady Taty. Trenerzy Magdalena Szmyd (panieńskie Caruk), Michał i Paweł Carukowie, czy mieszkający na co dzień na Florydzie Mikołaj Caruk a także dbający o przygotowanie fizyczne wieloletni trener Kadry PZT oraz Marcina Matkowskiego i Klaudii Jans IgnacikBolesław Szmyd (prywatnie mąż Magdaleny) stanowią wizytówkę tego wspaniałego Klubu.

Advertisements

W pierwszy weekend września na kortach KT Break odbyła się niesamowita impreza. Wielu gości przybyło, aby wraz z gospodarzami świętować na korcie okrągłe dwudzieste urodziny! Uroczystości miały miejsce – a jakże by inaczej – na korcie gdyż impreza miała charakter tenisowej rywalizacji, w oryginalnej deblowo – singlowej formule.

Akademia Tenisowa Break jest Klubem zasłużonym zarówno dla środowiska warszawsko – mazowieckiego jak i ogólnopolskiego. Na kortach przy ulicy Korkowej rozpoczynało swoje kariery wielu wspaniałych tenisistów i mistrzów różnych kategorii wiekowych tej pięknej dyscypliny sportu. W ostatnim czasie klub może się pochwalić licznymi spektakularnymi wynikami zarówno najmłodszych adeptów, nieco starszych skrzatów, a także młodzików i kadetów. Zawodnicy “Tenis 10” w zeszłym roku sięgnęli po brąz w ogólnopolskim finale Talentiady, a ich nieco starsi koledzy i koleżanki co i rusz wracają z turniejów różnej rangi z trofeami a prym wiodą tu, nie kto inny jak przedstawicielki trzeciego już pokolenia familii, Marika Caruk i Zuzanna Szmyd.

Podczas części oficjalnej nie obyło się bez wspomnień, wielu anegdot związanych z klubem oraz miłych słów skierowanych w stronę gospodarzy zarówno ze strony klubowiczów, jak i delegacji Warszawsko – Mazowieckiego Związku Tenisowego.
KT Break został również uhonorowany przez Polski Związek Tenisowy, z którego władzami w siedzibie PZT spotkała się delegacja Klubu. Prezes PZT Mirosław Skrzypczyński osobiście wręczył wspaniałe okolicznościowe statuetki oraz uhonorował przedstawicieli Klubu złotą i brązową odznaką PZT za zasługi dla rozwoju tenisa w Polsce. To wielkie wyróżnienie i zaszczyt, zatem ekipa Break wraca do dalszej ciężkiej pracy by kolejne 20 lat były co najmniej tak samo niesamowite i obfitujące w sukcesy, wydarzenia i wspaniałe przedsięwzięcia!!! 🙂

Zdjęcia PZT oraz www.tenisbreak.pl;

Tekst Jakub Karbownik

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY