Select Page

Boris Becker – Ivan Lendl: nieprawdopodobna piłka meczowa w MASTERS 1988 roku

“Mecz trwał 4 godziny 42 minuty, był to test woli i wytrzymałości pomiędzy dwoma graczami, których sezon skonczył się przedwcześnie we wrześniu z powodu kontuzji. Ale Boris Becker ostatecznie zwyciężył pokonując Ivana Lendla 57 76 36 62 76. Było to jego siódmy triumf turniejowy, ale z pewnością najbardziej znaczący od roku 1986, gdy wygrał Wimbledon po raz drugi.

Advertisements

Grając z większą ufnością, lepiej z linii koncowej i czując większy komfort przy siatce, 21-letni Becker zrewanżował się za dwie poprtzednie porażki z Lendlem w finale turnieju Masters.

”Jestem na etapie mojej kariery i życia, gdzie nauczyłem się już kilka lekcji” – Becker powiedział. ”Ale nic dobrego nie przychodzi łatwo. Fizycznie, to był najtrudniejszy mecz jaki kiedykolwiek grałem. Minęło sporo czasu kiedy wygrałem takiego rodzaju mecz. Mój ostatni wielki moment był na Wimbledonie w 1986 roku.”

Porażka zakończyła passę Lendla trzech kolejnych tytułów MASTERS. Zdobył w sumie pięć. Był w finałach wszystkich dziewięciu w których grał” – pisał New York Times 6 grudnia 1988 roku.

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY