Select Page

BNP Paribas Polish Cup: Gem, set, mecz. Camilo Ugo Carabelli z pierwszym tytułem!

To największy sukces w karierze Argentyńczyka. W finale gry pojedynczej BNP Paribas Polish Cup Camilo Ugo Carabelli pokonał Chorwata Nino Serdarusica 6:4, 6:2.Pierwszy set tego pojedynku rozpoczął się bez niespodzianek – obaj tenisiści utrzymali swoje serwisy. Jako pierwszy rywala przełamał Carabelli (2:1), w kolejnym gemie Serdarusic błyskawicznie odrobił straty, a potem Argentyńczyk ponownie przełamał podanie rywala (3:2). W perspektywie pierwszej partii okazało się to kluczowe, a Camilo Ugo Carabelli zwyciężył 6:4 w imponującym stylu – pierwszą piłkę setową wykorzystał… serwując asa!Na początku drugiego seta obaj tenisiści prezentowali się solidnie w swoich gemach serwisowych (2:2). Przy pierwszej okazji ponownie to Carabelli wyszedł na prowadzenie 3:2 po przełamaniu rywala, a potem wygrał swojego gema serwisowego do zera (4:2). Nic nie było w stanie go zatrzymać – wygrał 6:2, po czym przy wiwatującej, licznie zgromadzonej publiczności padł na kort! Warto przypomnieć, że w 1/8 finału zdobywca tytułu pokonał najwyżej rozstawionego Daniela Altmaiera.
– Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które były zaangażowane w organizację oraz mojemu teamowi. Jestem bardzo szczęśliwy, to mój pierwszy wygrany turniej rangi ATP Challenger. Mecz był nerwowy, ale zagrałem bardzo dobrze i dlatego zwyciężyłem – powiedział szczęśliwy mistrz Camilo Ugo Carabelli.
Po finale gry pojedynczej, na korcie centralnym zagrali debliści. Meksykanie Hans Hach Verdugo i Miquel Angel Reyes-Varela pokonali Ukraińca Vladyslava Manafova i Piotra Matuszewskiego 6:4, 6:4. Polski tenisista zakończył ten turniej bez pucharu, ale z wieloma powodami do satysfakcji. Po raz pierwszy w karierze zagrał w zawodach tej rangi.
– Ostatnie mecze kosztowały mnie wiele pod względem fizycznym i psychicznym. Zazwyczaj grałem w futuresach, dopiero kilka miesięcy temu wskoczyłem na wyższy poziom. Mam nadzieję, że zagram jeszcze wiele takich turniejów i zagoszczę na tym szczeblu na dłużej. Zyskałem pewność siebie i doświadczenie. Nie wygraliśmy, ale może zrobimy to następnym razem – powiedział z nadzieją Piotr Matuszewski.
To był ostatni akcent BNP Paribas Polish Cup na kortach Legia Tenis&Golf w Warszawie. Turniej podsumował jego dyrektor Mariusz Fyrstenberg:
– Cieszę się, że tylu ludzi przyszło na korty warszawskiej Legii, by oglądać najważniejsze mecze. Mieliśmy polski akcent w finale debla – Piotrek Matuszewski zrobił nam bardzo dużą niespodziankę. Znam go i wiem, że zasługuje na wyższe miejsce w rankingu, a ten turniej na pewno mu w tym pomoże. Singiel na bardzo wysokim poziomie, było co oglądać, liczyłem nawet na trzy sety. Carabelli wzruszył się po zwycięstwie, był to pierwszy tytuł w jego karierze, a dla nas jako organizatorów to niezwykle miłe. Dziękuję wszystkim za emocje i pracę, w szczególności sponsorom, partnerom i włodarzom miasta. Jesteśmy spełnieni – powiedział dyrektor turnieju BNP Paribas Polish Cup Mariusz Fyrstenberg.