Select Page

ATP Metz: Fyrstenberg i Matkowski sięgają po 15. tytuł!

Polish Power mogą świętować kolejny wspólny tytuł. Tym razem podnieśli już swoje piętnaste trofeum w karierze deblowej.

Advertisements

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski po niezbyt dobrych występach w tegorocznym Roland Garros podjęli decyzję o zakończeniu wspólnej gry. Niestety, nie był to dobry pomysł, bowiem tak jak “Frytka”, tak i “Matka” ze swoimi nowymi partnerami nie zapisali w swojej karierze większych sukcesów. Ponownie do wspólnych występów wrócili w turnieju w Hamburgu, lecz nie był to owocny “comeback” Polaków, bowiem polski debel musiał pożegnać się z rozgrywkami już w pierwszej rundzie. W tegorocznym turnieju we francuskim Metz, Fyrstenberg i Matkowski poprawili swój wynik sprzed 6 lat i sięgnęli po najważniejsze trofeum gry podwójnej Moselle Open.

W historii występów naszych najlepszych deblistów w Metz, widnieją świetne rezultaty. Swój debiut panowie zaliczyli w 2006 roku i właśnie wtedy doszli do półfinału tego turnieju. W następnych dwóch latach byli o włos od sięgnięcia po tytuł, lecz nie mogli znaleźć sposobu na parę Arnaud Clement/Michael Llodra.

Do trzech razy sztuka. Polacy występujący już po raz trzeci w finale Moselle Open, trafili po drugiej stronie siatki na chorwacko-fiński duet – Marin Draganja/Henri Kontinen. O końcowym rezultacie musiał zadecydować super tie-break, w którym to lepsi okazali się tenisiści z naszego kraju.

Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski ? Marin Draganja/Henri Kontinen 6:7 (3) 6:3 10:8.

 

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY