Select Page

BNP Paribas Polish Cup: dzikie karty dla Maksa Kaśnikowskiego, Szymona Kielana oraz Leo Borga

BNP Paribas Polish Cup: dzikie karty dla Maksa Kaśnikowskiego, Szymona Kielana oraz Leo Borga

Ostatnią dziką kartę do turnieju głównego BNP Paribas Polish Cup otrzymał Maks Kaśnikowski. To nadzieja polskiego tenisa, najlepszy junior w kraju, mistrz Polski juniorów w singlu i deblu, 19. zawodnik światowego rankingu w tej kategorii. 18-latek zadebiutował już w rankingu ATP. Głośno było o nim w lipcu 2020 roku, gdy podczas mistrzostw Polski sensacyjnie wyeliminował Huberta Hurkacza.

– To nasz najlepszy junior, uczestnik wielkoszlemowych turniejów, niezwykle utalentowany, pracowity i dobrze wychowany tenisista – mówi dyrektor turnieju BNP Paribas Polish Cup Mariusz Fyrstenberg. – Cieszę się, że jako dyrektor turnieju mogę dać mu taką szansę – pomoc młodym, utalentowanym polskim zawodnikom to od początku jeden z moich priorytetów. Wiem z doświadczenia, że czasem wystarczy iskra, jeden przełomowy mecz albo turniej i kariery zawodników nabierają rozpędu. Mam nadzieję, że tak będzie właśnie w przypadku Maksa. Robi postępy, dobrze się rozwija, ma naprawdę świetny sztab i pokazał już w rywalizacji z seniorami, na co go stać. Miejsca w rankingach, które zajmuje, nie są przypadkowe.

Advertisements

W tym roku organizatorzy BNP Paribas Polish Cup przyznali trzy dzikie karty do turnieju głównego – wcześniej otrzymali je Szymon Kielan oraz Leo Borg.

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY