LOTOS PZT Polish Tour 2021 będzie się składał z dwunastu turniejów

LOTOS PZT Polish Tour 2021 będzie się składał z dwunastu turniejów

LOTOS PZT Polish Tour 2021 będzie się składał z dwunastu turniejów

Tegoroczny cykl turniejów LOTOS PZT Polish Tour będzie liczył 12 imprez. W jego skład będą wchodzić Narodowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn, które odbędą się w lipcu na kortach Górnika Bytom. Jacek Muzolf, przewodniczący sekcji tenisowej AZS Poznań i zarazem dyrektor Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski Talex Open, był gospodarzem spotkania szefów cyklu LOTOS PZT Polish Tour 2021.

Advertisements

Głównymi tematami były kwestie dotyczące spraw technicznych, ale ważnym i zarazem miłym akcentem było wręczenie specjalnych podziękowań wszystkim dyrektorom turniejów zaliczanych do ubiegłorocznej edycji.

“W tym roku obchodzimy 100-lecie Polskiego Związku Tenisowego. Podczas każdego z turniejów cyklu będziemy mówić o naszym jubileuszu. Dzisiejsze spotkanie w stolicy Wielkopolski nie jest przypadkowe, ponieważ to właśnie w Poznaniu założony został wiek temu nasz związek. Dlatego sierpniowa edycja Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski Talex Open w ramach LOTOS PZT Polish Tour będzie miała szczególny charakter” – wyjaśnia Mirosław Skrzypczyński, prezes PZT. I dodaje, że na kortach przy Noskowskiego powinni pojawić się w sierpniu ważni oficjele i zaprezentowane zostaną dwa wydawnictwa powstałe z okazji tak ważnej dla środowiska tenisowego rocznicy.

W tym roku LOTOS PZT Polish Tour będzie się składał z 12 zawodów, w większości w międzynarodowej obsadzie. “Zaczynamy w Gdańsku i akurat te zawody rozegrane zostaną z udziałem krajowej czołówki. Także 95. Narodowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn, które planowane są w dniach 9-16 lipca odbywać się będą z udziałem
wyłącznie rodzimych graczy. Pozostałe imprezy zostały wpisane do kalendarza ITF, bądź ATP. Cały cykl zamykać będzie wrześniowy ATP Challenger Pekao Szczecin Open
– zaznacza Krzysztof Bobala, koordynator cyklu i dyrektor szczecińskiego challengera. I jednocześnie dodaje, że w LOTOS PZT Polish Tour zadebiutują dwa miasta – Gdynia i Radom. Z kolei w Łodzi wystąpią po raz pierwszy tenisiści z zagranicy. Na trasie, poza wymienionymi miastami znajdą się jeszcze: Wrocław, Warszawa, Kozerki i Bydgoszcz.

“Myślę, że warta podkreślenia jest informacja dotycząca puli nagród podczas mistrzostw w Bytomiu. Wyniesie ona ponad 700 tys. zł, a złoci medaliści gry pojedynczej wyjadą z Bytomia nowiutkimi Mercedesami ufundowanymi przez dealera BMW Goworowski z Gdyni” – mówi prezes Skrzypczyński.

Co istotne, kluby, których reprezentanci zdobędą najwięcej punktów podczas turniejów, będą mogły liczyć na nagrody finansowe.

“Chcemy, żeby „twarzą” LOTOS PZT Polish Tour 2021 był Kacper Żuk, który zajmuje obecnie 172. miejsce w rankingu ATP. Podczas ubiegłorocznej edycji cyklu Kacper był największym jego beneficjentem zarówno pod względem sportowym, jak i finansowym, zarabiając 68 tys. zł i zdobywając ważne punkty ATP. Wygrał w 2020 roku jedyną
imprezę w międzynarodowej obsadzie, Mistrzostwa Wielkopolski Talex Open”
– tłumaczy Dominik Kwiatkowski z Grupy Bono, organizatora cyklu, który jest odpowiedzialny za działania marketingowe

Źródła: tenismagazyn.pl/pzt.pl

Advertisements
Advertisements

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

PATIENCE, PERSISTENCE, PRESTIGE, PROGRESS

www.btatennis.com BARCELONA TENNIS ACADEMY