Zmiany w Ministerstwie Sportu w stosunku do tenisa. Minister Sportu Joanna Mucha gościła bohaterów Wimbledonu.

u Pani Minister
Joanna Mucha, minister sportu i turystyki, spotkała się z Jerzym Janowiczem i Łukaszem Kubotem. Po rozmowach zapowiedziała istotne zmiany w polskim tenisie.

– Jest mi bardzo miło gościć tak wybitnych zawodników, których emocjonujące spotkania mogliśmy śledzić podczas dwóch tygodni turnieju Wielkiego Szlema w Londynie – powiedziała podczas spotkania z polskimi tenisistami Joanna Mucha, minister sportu i turystyki.

Spotkanie pani minister z dwójką czołowych polskich tenisistów miało związek z ich sukcesami w tegorocznym Wimbledonie. – Rozmawialiśmy o dwóch najistotniejszych kwestiach dla rozwoju dyscypliny, szkoleniu najmłodszych oraz o infrastrukturze, która to szkolenie wesprze” – powiedziała Joanna Mucha.

Minister zapowiedziała też zmiany w polskim tenisie. Podkreśliła, że zależy jej na tym, by otworzyć Orliki na tenis, dzięki czemu sport ten stałby się dostępny dla wielu, a nie tak jak teraz, był tylko dyscypliną elitarną.

– Od przyszłego roku wprowadzamy program, dedykowany infrastrukturze tenisowej. Przy współpracy z samorządami, Ministerstwo planuje dofinansowanie 16 krytych hal, po jednej w każdym województwie, przy działającym klubie sportowym, do całorocznego uprawiania tenisa zimą – powiedziała Minister Sportu i Turystyki.

Minister Mucha mówiła też o tym, że resort już teraz podjął działania, mające na celu promowanie tego sportu. – Flagowym programem, realizowanym przez Polski Związek Tenisa we wparciu przez mój resort jest Program Tenis 10. Dzięki nowej metodyce nauczania, w tenisa można dziś grać praktycznie wszędzie na kortach, ale także na szkolnych boiskach, na „Orlikach” czy w salach gimnastycznych.

– Dziękujemy za zaproszenie i bardzo konstruktywne spotkanie. Dzięki propozycji Pani Minister, za kilkanaście lat będziemy mieć zawodników, którzy dorównają poziomem sportowym Janowiczowi czy Radwańskiej – podsumował Łukasz Kubot.

W spotkaniu z minister Joanną Muchą wzięli udział także: Krzysztof Suski – prezes Polskiego Związku Tenisowego, Jerzy Janowicz Senior – wiceprezes ds. promocji, Janusz Wójcik – wiceprezes ds. marketingu, Wojciech Andrzejewski – dyrektor sportowy oraz Tomasz Półgrabski – podsekretarz stanu w MSiT.

Źródło: msport.gov.pl oraz pzt.pl

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

LepszyTrener.pl

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

mecze na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

Kontestacja