Select Page

WTA Madryt: Radwańska w II rundzie!

Agnieszka Radwańska pokonując w dwóch setach swoją poniedziałkową rywalkę – Eugenie Bouchard, 7:6(3), 6:2, awansowała do drugiej rundy Mutua Madrid Open. 

Debiutująca w tym turnieju Kanadyjka po raz pierwszy mogła zmierzyć się z naszą rodaczką w turnieju WTA Tour. Pierwszy raz obie zawodniczki spotkały się tuż pod koniec ubiegłego roku w rozgrywkach Pucharu Hopmana. Isia wygrała wtedy po niespodziewanie trudnej przeprawie 6:3, 6:7, 6:2. Dzisiaj na korcie udowodniła, iż historia lubi się powtarzać.

Niestety, pierwszą przełamaną zawodniczką w tym pojedynku była Radwańska. w 4. gemie nie udało się jej postawić kropki nad „i”, więc rywalka obroniła swoje podanie. W kolejnym jednak gemie Bouchard nauczyła 3. rakietę świata jak wykorzystuje się break-pointy. Polka w końcu nadrobiła stratę i po kilku minutach wyszła na dwugemowe prowadzenie. Nie zdołała go jednak dociągnąć do końca inauguracyjnej partii i na jednym z madryckich kortów musiał zostać rozegrany tie-break. 3-0 – na takie prowadzenie pozwoliła sobie krakowianka w dogrywce i ostatecznie zapisała ją na swoje konto.

Będąc jedną nogą w kolejnej rundzie turnieju rozgrywanego w hiszpańskiej stolicy, Radwańska niesiona tym faktem, jako pierwsza przełamała rywalkę. Na tablicy widniał rezultat 3:0! Kanadyjka ruszyła do rozpaczliwego odrabiania strat, lecz nie zdołała dogonić świetnie prezentującej się dziś Polki, która w drugiej odsłonie meczu dała zagarnąć jedynie dwa gemy swojej przeciwniczce.

Agnieszkę czeka teraz trudne zadanie – w kolejnej rundzie Mutua Madrid Open po drugiej stronie kortu stanie Swietłana Kuzniecowa. Rosjanka w pierwszej rundzie odesłała z kwitkiem tryumfatorkę tegorocznego BNP Paribas Katowice Open – Alize Cornet.

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Wideo Newsy

Sprawdź to

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Najświeższe informacje zawsze na facebooku.

Zamknij