WTA Madryt: Isia coraz bliżej finału!

Agnieszka Radwańska jest już coraz bliżej finału turnieju Mutu Madrid Open. Polka po raz kolejny udowodniła, że na miano królowej madryckich ziemnych kortów jest gotowa. Dzisiaj Polka wygrywając w trzech setach (6:4, 4:6, 6:4) zmusiła Caroline Garcię do pomachania na pożegnanie wszystkim oglądającym piątkowy ćwierćfinał.

Isia z notowaną prawie 50. pozycji niżej Francuzką, jeszcze nie miała okazji na rozegranie meczu. 20-letnia tenisistka w turnieju w stolicy Hiszpanii, może mówić o niesamowitym szczęściu. W pierwszej rundzie po premierowym secie, skreczowała jej przeciwniczka – Angelique Kerber, w następnej została obdarowana walkowerem ze strony Marii Kirilenko. Prawdziwą niespodziankę sprawiła jednak pokonując w III rundzie Włoszkę – Sarę Errani. W ćwierćfinale czekała na nią prawdziwa „ściana”, która skutecznie zagrodziła jej przejście do półfinału rozgrywek w Madrycie.

Początek inauguracyjnej partii to przełamanie Radwańskiej, na które szybko odpowiedziała Garcia i wyrównała stan pojedynku. Polka jednak szukała kolejnej okazji do zapisania na swoje konto gema, w którym podawała jej przeciwniczka. Okazja nadarzyła się w 7. gemie, kiedy krakowianka po raz kolejny zdobyła break-pointa i nie oddała już swojej przewagi do końca pierwszej partii meczu.

Kolejny set to przede wszystkim breaki i rebreaki. Radwańska zdołała przełamać swoją rywalkę dwa razy, lecz niestety nie mogła utrzymać swojej przewagi. Garcia ciągle wyrównywała stań spotkania. Świetnie broniąca się Francuzka wykorzystała to czego nie mogła zdobyć Isia i w 10. gemie przełamała Polkę, wykorzystując meczbola ofiarowanego jej w prezencie właśnie przez naszą rodaczkę.

Triumfatorkę batalii o półfinał turnieju Mutua Madrid Open miała wyłonić ostateczna, trzecia odsłona meczu. 3. rakieta świata już w premierowym gemie przełamała serwis przeciwniczki, a potem zdobyła kolejnego gema. Egzamin z lekcji, których nauczyła się Polka w pierwszym i drugim secie – aby nie doprowadzać do przełamań powrotnych, zdała na piątkę. Radwańska nie dopuściła by młodsza tenisistka odrobiła straty i po 2 godzinach i 19 minutach to właśnie krakowianka mogła cieszyć się z awansu do półfinału imprezy w Madrycie.

Jutro nasza rodaczka zagra z piękną Marią Szarapową. Rosjanka pokonała 2. rakietę świata – Na Li w trzech setach.