Magdalena Linette nie zagra w półfinale turnieju w Kuala Lumpur. Polka w piątkowym meczu przegrała z wyżej rozstawioną Chinką Shuai Zhang 2:6, 6:2, 1:6. Mecz trwał 1 godzinę i 57 minut.

Po ostatnim wysokim zwycięstwie w stolicy Malezji nad Ukrainką Kiczenok, przyszła pora by stawić czoła rozstawionej w turnieju z numerem 2. reprezentantce Chin –  Shuai Zhang. Dzisiejsze spotkanie było pierwszym pomiędzy tymi zawodniczkami.

W inauguracyjnej partii polsko-chińskiego pojedynku przewagę już w przy stanie 1:2 i podaniu naszej rodaczki osiągnęła Zhang, która wykorzystała szansę na breaka. Linette, notabene, miała jeszcze szansę na odrobienie straty przełamania, ale popełniła zbyt wiele niewymuszonych błędów. Do „breakowego konta” kolejne przełamania dodała Chinka i po 43 minutach mogła cieszyć się z prowadzenia w setach.

W kolejnej odsłonie meczu, sytuacja zmieniła się o 180 stopni. To u polskiej zawodniczki było widać więcej dynamiki i koncentracji na korcie, dzięki której w piątym gemie już wysunęła się na prowadzenie, przełamując rywalkę. Od tego momentu poznanianka nie pozwoliła przeciwniczce na zdobycie choćby jednego gema i wygrała drugą odsłonę pojedynku do 2.

Początek ostatniego seta to próba zdobycia kolejnego breaka przez Polkę przy stanie 0-40 dla Chinki. Niestety bez sukcesu. Kolejne gemy to wysyłanie darmowych punktów w stronę Zhang, które popychały ją ku zwycięstwu. Poznanianka nie zdołała powrócić do swojego stylu gry i tym samym zrównać się ze swoją rywalką. Chinka wrzuciła do kieszeni seta i tym samym cały mecz zdobywając ostatni, najważniejszy punkt asem serwisowym.

W półfinale BMW Malaysian Open pogromczyni Magdaleny Linette zmierzy się z Chorwatką Donną Vekić.

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.