Niezawodna Isia znów tryumfuje na korcie! Tym razem nie dała szans Włoszce Francesce Schiavone i po godzinie i 46 minutach mogła cieszyć się z awansu do ćwierćfinału w turnieju w Katowicach. 

Po pewnym zwycięstwie Agnieszki Radwańskiej nad Czeszką Pliskovą 6:3, 6:2, przyszła pora na stawienie czoła nieco bardziej wymagającej rywalce. Do tej pory obydwie zawodniczki walczyły ze sobą 8 razy, a stosunek wygranych meczów wynosił 50-50. Ostatni raz wyszły naprzeciw siebie w ubiegłorocznym turnieju w Stanford, wtedy to Polka udowodniła swoją wyższość i wygrała ze starszą od siebie Schiavone 6:4, 6:3. Wynik ten powtórzyła w dzisiejszym meczu.

Początek pierwszego seta to wyrównana gra obu tenisistek. Po 5 gemach, okazję na przełamanie wykorzystała zawodniczka z Mediolanu, by następnie oddać kolejne gemy swojej przeciwniczce. Zbyt dużo niewymuszonych błędów Włoszki i nieco bardziej agresywna gra ze strony naszej rodaczki pozwoliły jej na tryumf w pierwszej partii.

Drugą odsłonę polsko-włoskiego spotkania rozpoczęła Schiavone od wygrania gema. Niestety, po chwili została przełamana i pomimo ciężkich prób ewakuowania się z sytuacji podbramkowej, nie udało jej się zdobyć powrotnego breaka. Radwańska kontynuowała swoją dobrą passę i po 53 minutach mogła unieść ręce w geście zwycięstwa.

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.