WTA Charleston: Cepelova i Petković w finale!

Faworytka pierwszego półfinałowego spotkania turnieju w Charleston, niespodziewanie uległa starszej od siebie o 6 lat i niżej plasującej się w rankingu o 20 pozycji, Niemce Andrei Petković 6:1, 3:6, 7:5. W drugim półfinale, po ponad dwuipółgodzinnej walce, ze zwycięstwa 6:4, 5:7, 7:6 mogła cieszyć się Jana Cepelova, która nie dała szans 17-letniej Szwajcarce Bencic.

Bouchard podeszła do swojego meczu dość pewnie, gdyż po wygranych między innymi ze starszą z sióstr w Williams, była niewątpliwie pewniakiem do wygrania tego pojedynku. Niestety, pomimo szybko wygranego pierwszego seta (29 minut), w drugiej partii nie udało jej się przełamać Petković, mimo iż była ku temu trzykrotna okazja. Niemka po tej sytuacji uwierzyła w siebie i odwróciła losy partii, wygrywając 3:6. Trzeci set to poniekąd kopia seta poprzedniego – Kanadyjka pewnie rozpoczęła, ale nie wykorzystała przewagi przełamania i ostatecznie została odesłana z kwitkiem przez Andreę Petković.

Drugi półfinał to również wyrównane starcie pomiędzy Cepelovą a Bencic.  Po 39 minutach to pierwsza ze wspomnianych pań objęła prowadzenie w setach, by po kolejnych 57 minutach ulec młodszej od siebie o 3 lata Szwajcarce. Trzeci set to wyrównany tie-break, który Słowaczka zapisała na swoje konto wynikiem 9:7.

Finał WTA Charlestone dzisiaj o godzinie 19.00.

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

LepszyTrener.pl

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

mecze na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

Kontestacja