W PKOL’u o psychologii tenisa

siedziba PKOLW czwartek, 23-ego lutego, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego podczas zjazdu Sekcji Psychologów Sportu odbyło się spotkanie trenerów tenisa z psychologami. Na zaproszenie przewodniczącego Sekcji, dr. Marka Graczyka w sali kinowej pojawili się: Bolesław Szmyd, Marcin Krześniak, Paweł Habrat (wszyscy z PZT) oraz Jan Stański (love4tennis.pl), którzy podjęli się odpowiedzi na ważne kwestie z zakresu psychologii tenisa. Spotkanie także poświecone było wymianie doświadczeń i poglądów na temat współpracy psychologów z trenerami oraz rodzicami młodych adeptów “białego sportu”. Zaprezentowano film na temat emocji w sporcie i ich wpływu na sytuacje meczowe.

Następnie przyszedł czas na pytania od psychologów sportowych. Dotyczyły potrzeby kontroli emocji oraz budowaniu postawy pewności siebie a także:

Jakiego rodzaju wiedzy psychologowie sportowi mogą dowiedzieć się od trenerów na temat wsparcia psychologicznego zawodników?

Dlaczego niesamowicie potrzebna jest ścisła współpraca na linii trener – psycholog – rodzic?

Czy trenerzy są również psychologami?

Trenerzy dzieląc się swoimi praktycznymi doświadczeniami z tenisowych aren, także opowiadali o użyteczności obserwacji jako ważnego elementu pracy psychologa sportowego. Z racji zaskakującego zainteresowania poruszoną na spotkaniu problematyką, temat psychologii w tenisie ziemnym zostanie ponownie wzięty “pod lupę” i omówiony na następnym zjeździe grupy psychologów sportowych w PKOL’u.

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

LepszyTrener.pl

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook