Trener Paweł Kalinowski o nadziejach polskiego tenisa

Trener Paweł Kalinowski o nadziejach polskiego tenisa

„Miejsce, które zajmuje obecnie Iga jest miejscem, do którego bardzo trudno dojść i ciężko się tu utrzymać. Pierwsza 50-tka rankingu WTA jest już bezpośrednim zapleczem ścisłej czołówki, do której należy najlepsza dziesiątka tenisistek” – powiedział w poranku „Siódma 9” trener Paweł Kalinowski. W rozmowie z Piotrem Otrębskim mówił o nadziejach polskiego tenisa.
W najnowszym rankingu WTA Iga Świątek awansowała z 55 na 49 miejsce.

„Miejsce, które zajmuje obecnie Iga jest miejscem, do którego bardzo trudno dojść i ciężko się tu utrzymać. Pierwsza 50-tka rankingu WTA jest już bezpośrednim zapleczem ścisłej czołówki, do której należy najlepsza dziesiątka tenisistek” – powiedział Paweł Kalinowski.

Trener Kalinowski pokrótce przedstawił największe atuty młodej polskiej tenisistki.
„Jest to zawodniczka kompletna, grająca szybka piłką. Iga jest dynamiczna i waleczna. Aby zdobyć szczyt potrzebuje jeszcze doświadczenia” – stwierdził gość poranka.

Oprócz 18-letniej Polki rozmówca Piotra Otrębskiego scharakteryzował najlepszego obecnie polskiego tenisistę – Huberta Hurkacza.

„Ma on prawie wszystko: wzrost, siłę, dynamikę, technikę. Jest w podobnej sytuacji do Igi Świątek. Wygranie przez niego seta z Djokoviciem (nr.1 w rankingu) świadczy o tym, że drzemie w nim ogromny potencjał” – przyznał trener.

„Po okresie smuty związanym z zakończeniem kariery przez Agnieszkę Radwańską wydawało się, że trochę poczekamy na dobrych polskich tenisistów. Na szczęście nie musieliśmy długo czekać” – dodał.

Na koniec rozmowy trener Kalinowski zapytany przez Piotra Otrębskiego o to, czy tenis nadal jest sportem dla najbogatszych, odpowiedział:

„W Polsce największym problemem jest dostępność do kortów. Niestety ich wynajęcie jest drogie i stąd bierze się problem. Na wyczynowy tenis potrzeba pieniędzy”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Źródło: siodma9.pl

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook