Sponsoring tenisa: Del Potro razem z Peugeotem, IMG w roli doradczej Amerykańskiej Federacji Tenisowej, kontrakt Tsongi z Capri-Sun

Delpo wraca na kort z nowym kontraktem

Argentyński tenisista Juan Martin del Potro podpisał kontrakt z samochodową marką Peugeot. 26-latek będzie ambasadorem marki francuskiego producenta w rodzimej Argentynie. Finansowe warunki umowy nie zostały podane, natomiast umowa została podpisana na okres minimum trzech lat.

Globalnym ambasadorem marki Peugeot jest serbska gwiazda i lider męskiego rankingu ? Novak Djokovic.

Del Potro ? były numer cztery rankingu ATP i triumfator US Open ? wraca do rywalizacji turniejowych po kontuzji nadgarstka.

IMG pozostaje firmą doradczą USTA do roku 2025

Firma IMG będzie kontynuować doradztwo dla USTA (United States Tennis Association) czyli Amerykańskiej Federacji Tenisowej w zakresie negocjacji praw medialnych dla wielkoszlemowego US Open po odnowieniu umowy konsultacyjnej (consultancy agreement) z narodowym związkiem.

Gigant agencyjny będzie nadal doradzał USTA w zakresie sprzedaży praw poza USA, Kanadę i Amerykę Łacińską aż do roku 2025, nowa umowa będzie ważna w roku 2017.

Agencja IMG jest zaangażowana w negocjacje praw medialnych Amerykańskiej Federacji Tenisowej na Europę, na Bliski Wschód, Afrykę oraz Azję od roku 2013.

Według tejże agencji zeszłoroczny turniej wielkoszlemowy US Open był oglądany w 200 krajach a transmisje telewizyjne, zarówno te krajowe jak i międzynarodowe obejmowały ponad 60 tysięcy godzin przekazu.

?Jesteśmy pod wrażeniem w jaki sposób IMG zwiększyła ekspozycję i przychody US Open od czasu kiedy zaczęliśmy wspólną pracę i oczekuję rozwoju naszego partnerstwa oraz wzrostu widowni nawet dłużej niż przez dziesięć następnych lat? ? powiedział dyrektor wykonawczy USTA Gordon Smith
Ed Mallaburn, dyrektor sekcji tenisowej w IMG Media dodał: ?To jest duży głos zaufania ze strony USTA, który pozwoli nam pracować w skali długoterminowych celów na rzecz US Open. Nasze doświadczenie oraz wiedza na kluczowych rynkach świata przyniesie korzyści dla tego prestiżowego wydarzenia?.

W tym roku US Open rozpoczyna się 31-ego sierpnia. Obrońcami tytułów w grze pojedyńczej są Serena Williams oraz Marin Cilic.

Tsonga z Capri-Sun

Francuska gwiazda tenisa Jo-Wilfried Tsonga podpisał umowę z firmą Capri-Sun.
29-latek, obecnie sklasyfikowany na miejscu 12 w rankingu światowym będzie promował markę dziecięcego napoju do końca roku 2016. Jego wizerunek pojawi się na specjalnie stworzonych kartonach Capri-Sun, a także w różnych aktywnościach na polu mediów społecznościowych.
Porozumienie było nadzorowane przez agencję Sportfive.

?Capri-Sun to marka dla której świadomość jest bardzo ważna? ? powiedział Ilan Ouanounou, wiceprezydent ds. handlowych i marketingu w Capri-Sun. ?Przy współpracy z Jo-WilfriedemTsongą, Capri-Sun korzysta na popularności tenisa ? drugiego ulubionego sportu Francuzów ? w celu promowania aktywnego trybu życia?.
?Również wybraliśmy Jo-Wilfrieda Tsongę ze względu na jego atrakcyjną i „too cool” osobowość, która czyni go tenisistą lubianym także przez mamy i dzieci?.

Tsonga dodał: ?Uprawianie sportu jest bardzo ważne dla dzieci. Miałem szansę robienia tego od czasu kiedy byłem małym chłopcem i uważam, że pomogło mi to w ustaleniu celów i ciężkiej pracy. Dzisiaj zachęcam wszystkie dzieci do przygody ze sportem, która sprzyja rozwojowi osobowości, ale także budowaniu przyjaźni. Dlatego też jestem bardzo zadowolony, że będę ambasadorem Capri-Sun, „too cool” napoju dla dzieci?.

Źródło: sportspromedia.com

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

LepszyTrener.pl

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook