Singapur: Halep za mocna dla Radwańskiej

Na półfinale zakończyła swój występ w turnieju WTA Championships w Singapurze Agnieszka Radwańska. Po szczęśliwym przejściu grupy, Polka przegrała w meczu o finał z wyżej notowaną Rumunką Simoną Halep. 

Rumunka rozgrywa sezon życia. Świetnie tegoroczne wyniki pozwoliły jej na udział w turnieju mistrzyń, w którym to radzi sobie wyśmienicie. Tenisistka z Konstancy przegrała w Singapurze jeden na cztery rozegrane mecze i ten właśnie bilans zapewnił jej awans do finałowego pojedynku przeciwko Serenie Williams.

Halep i Radwańska przed dzisiejszą potyczką stanęły naprzeciw siebie również tego roku na korcie w Indian Wells. Wtedy to z triumfu mogła cieszyć się nasza rodaczka. Dzisiaj, nadzieja na powtórkę sprzed ponad pół roku topniała z każdym kolejnym gemem.

Krakowianka dotrzymywała kroku swojej młodszej rywalce jedynie na początku premierowej partii meczu. Potem niestety 4. rakieta świata zdobywanymi przełamaniami zaczęła torować sobie drogę do zwycięstwa. Zagubiona „Isia” nie potrafiła znaleźć sposobu na perfekcyjną dziś rumuńską „Monę”.

Drugi set to nadal dominacja Halep, która wrzuciła na kieszeni trzy pierwsze gemy. Radwańskiej udało się przełamać swoją rywalkę w 4. gemie, lecz nie poszła za ciosem i nie utrzymała swojego podania w następnym gemie. Przy stanie 5:2, Rumunka pewnie wykorzystała piłkę meczową i mogła rozpocząć świętowanie do finału turnieju mistrzyń w Singapurze.

Simona Halep – Agnieszka Radwańska 6:2, 6:2

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Wideo Newsy

Sprawdź to

topspin-pro

LepszyTrener.pl

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

topspin-pro